Alkotók: Matisz Alíz, Ondai Orsolya, Müller Zsófia.

Bostoni mintára kialakított „InnovationLab”, akusztikai funkcióval bíró padlószőnyeg, ház a házban megoldás, csendessé tett, könnyen mobilizálható terek, kreatív, csapatmunkára ösztönző, ergonomikus designelemek – ez csak pár példa arra, mivel újította meg budapesti fejlesztőközpontját a LogMeIn. Az egyik legsikeresebb magyar startup vállalat célja az volt irodájuk megreformálásával, hogy a jövő fejlesztői olyan környezetben dolgozhassanak, amely otthonos hangulatot biztosít és inspirálóan hat a munkájukra.

fotó © LogMeIn

Átadták az Andrássy Palace-ban a LogMeIn megújult irodáját. Egy földszinti innovációs labort és közösségi teret, illetve két további szintet is újratervezett Matisz Alíz designer, Ondai Orsolya projektmenedzser és a kiviteli tervekért felelős Müller Zsófia, hogy az ott dolgozó fejlesztők még hatékonyabban végezhessék munkájukat. A designer legfontosabb szempontja a tervezéskor egy otthonos, összehangolt munkakörnyezet kialakítása volt, amely lehetőséget teremt az elmélyült egyéni és csapatmunkára egyaránt.

fotó © LogMeIn

fotó © LogMeIn

fotó © LogMeIn

„Nem egy felnőtt játszótér kialakítása volt a célom, hanem olyan produktív munkára ösztönző tér létrehozása, amely a fejlesztőket maximálisan kiszolgálja és segíti. Munkám során a legnagyobb kihívást az akusztikailag és formailag lecsöndesített munkakörnyezet megvalósítása jelentette, ez határozta meg a textíliák, bútorok és gyártók kiválasztását” – mondta az elismert enteriőrtervező.

fotó © LogMeIn

fotó © LogMeIn

További preferencia volt a terek világosítása, amit a tervező élénk színek használatával, megfelelő lámpatestek kiválasztásával, illetve a válaszfalak lebontásával oldott meg. A legtöbb bútor Vitra gyártmány, amelyek organikus formavilágot követnek, így teremtve meg az egységes atmoszféra alapjait. Az iroda egyik legnépszerűbb eleme a Tyde asztal, amelynek különlegessége állítható magasságában rejlik, ezáltal biztosítva az ülő és álló munkát egyaránt. Az otthonosság érzetét zöld növényekkel és mennyezeti dekorral fokozták. Az IT-szakemberek körében a legnagyobb sikert a napjaink egyterű irodáiban alkalmazott ház a házban megoldás, vagy más néven a „Hut” aratta. Ugyanis ez a félig nyitott, félig zárt irodai sátor védett helyként szolgál a visszavonulásra és a csapatmunkára. A programozók nyugodt munkáját mindezeken felül a relaxszoba biztosítja, amit bármikor igénybe vehetnek a nap folyamán.

fotó © LogMeIn

fotó © LogMeIn

Az átalakítás eredménye egy olyan akusztikailag lecsendesített és esztétikailag harmonikus, minőségi, kényelmes iroda, amely barátságos érzetet nyújt a LogMeIn munkatársainak, hiszen a vállalat minden fejlesztő álommunkahelyének megvalósítására törekszik a budapesti központban.

fotó © LogMeIn

„A magyar alapítású szoftverfejlesztő cég a digitális világ leggyorsabban fejlődő SaaS (Software as a service) vállalkozásainak egyikeként kiemelkedően fontosnak tartja a fiatalok képzését, a tehetségek toborzását és munkaerőként való alkalmazását, ezért is volt nagy jelentősége beruházásunknak” – tette hozzá Timothy „TJ” Ewing nemzetközi fejlesztésért felelős alelnök.

szöveg:sajtóközlemény




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Kötéltánc primadonnákkal, avagy egy villa bútorainak újraéledése egy belvárosi bérházban
  • 2020-06-01 09:00
  • Deco

Kötéltánc primadonnákkal, avagy egy villa bútorainak újraéledése egy belvárosi bérházban

A költöző bútoroknak új téri viszonyok között kell értelmes, arányos, élhető kompozícióvá összeállniuk.

A TransferWise irodája egy óbudai loftban

A TransferWise irodája egy óbudai loftban

Az észt alapítású startup budapesti irodája virtigli gyárépület, karakteres, robusztus vázszerkezettel, nagy nyílászárókkal, és galaktikus tágassággal.

Vitra a Solinfo főhadiszállásán
  • 2018-11-19 10:13
  • Deco

Vitra a Solinfo főhadiszállásán

Vitra Concept Store nyílt a Solinfo főhadiszállásán

Hirdetés