Balatonakarattyán áll ez a ház, amelybe az építész belefogalmazta a tó aurájának újrateremtését. Erről szóló írásunk a 195-ös, 2024/7-es lapszámból közöljük.
A révfülöpi családi ház koncepciójának egyik legfontosabb elemeként azt tűzték ki, hogy a beeső fények a különböző napszakokban izgalmas hatást keltsenek. Erről szóló cikkünket a 195-ös, 2024/7-es lapszámból közöljük.
Ennek az apartmansornak az erőteljes formálása merőben eltér minden környékbeli urbánus formától, de épp az épített környezet karakternélkülisége legitimálja a markáns húzást. Erről szóló cikkünket a 194-es, 2024/6-os lapszámunkból közöljük.
Erős karakterrel rendelkezik ez a diósdi családi ház, amelynek tervezésekor a környezeti lábnyom csökkentése is fókuszban volt. Erről szóló írásunkat a 194-es, 2024/6-os lapszámunkból közöljük.
Ennek a háznak a homlokzata az erőteljesen visszaugró részekkel szinte feloldódik, az üvegfelületek között konzolszerűen jelenik meg. Erről szóló írásunk a 194-es, 2024/6-os lapszámból közöljük.
Ez a nyaraló végső soron vagy talán első sorban a terek szűkülésével és tágulásával érint érint meg, és hagy nyomot. Erről szóló cikkünket a 194-es, 2024/6-os lapszámból közöljük.
A ház építészetét a részletek, csomópontok és anyagtársítások találkozási pontjainak kifinomult, aprólékos kidolgozottsága jellemzi. Erről szóló írásunk a 194-es, 2024/6-os lapszámunkból közöljük.
Ennek a tihanyi villának a legfőbb erénye, hogy a balatoni nyaraló-építészetből kilépve saját, egyedi hangot talált a hagyomány és a kortársi megoldások alkalmazásában. Erről szóló írásunkat a 193-as, 2024/5-ös lapszámból közöljük.
Kortárs megoldásokhoz is nyúlt az építész az Eger közelében található kis kőház újratervezésekor. Erről szóló írásunkat a 193-as, 2024/5-ös lapszámból közöljük.
Galambdúcnak nevezte a merész és különleges terveiről ismert Bord Építész Stúdió vezetője, Bordás Péter ezt a különleges alsóörsi nyaraló. Erről szóló írásunkat a 161-es, 2020/5-ös lapszámból közöljük.
Kortárs elemekkel bővítettek ki egy vályogházat Velencén, megőrizve az eredeti hangulat és technológia előnyeit. Erről szóló írásunkat a 193-as, 2024/5-ös lapszámból közöljük.
Valódi teaszoba is tartozik ehhez a házhoz, amelynek tervezésében Frank Lloyd Wright is inspirálta az építészt. Erről szóló cikkünket a 100-as, 2012/8-as lapszámból közöljük.
Ez az épület két egységből áll: a felső, sötét, kompakt tömeg, amely az itt élő család privát tereit tartalmazza. A másik a földszinti, fehér egység, amelyet a tereket elválasztó fehér falak által meghatározott térhálózatként lehet leírni. Erről szóló cikkünket a 102-es, 2012/10-es lapszámból közöljük.
Mindössze 35 négyzetméteres beltérrel rendelkezik ez az apró balatoni nyaraló. Erről szóló írásunkat a 123-as, 2015/7-es lapszámból közöljük.
A ház formája itt tényleg igazmondón és kendőzetlenül, belülről kifelé haladva követi az alaprajzot. Erről szóló írásunkat a 105-ös, 2013/3-as lapszámból közöljük.
A siófoki Horváth ház ellene megy a trendeknek, remek példát mutatva arra, hogy e kifordított életet élő város állandó lakói hogyan képesek identitásukat kifejezni. Erről szóló cikkünket a 161-es, 2020/5-ös lapszámból közöljük.
Ennek a háznak a tervezése során nagyon ügyeltek arra, hogy lehetőleg ne kelljen fát kivágni a telken. Erről szóló írásunkat a 192-es, 2024/4-es lapszámból közöljük.
Egyszintes léptékű, barátságos családi ház épült Pilisborosjenőn, a Nagy-Kevély oldalában. Erről szóló írásunkat a 112-es, 2014/4-es lapszámból közöljük.
A 20. századi balatoni építészet egyik leghíresebb, Virág Csaba tervezte épülete helyén a „francia Riviéra és az olasz dolce vita" szálloda-tematikával folytatódik a korábban leállt balatonfüredi komplexum építése.
Megint itt a nagy nyári kánikula, ezért olyan Balaton környéki nyaralókat gyűjtöttünk össze, ahová mi is szívesen elvonulnánk pihenni.