Ez az ikerház két, teljesen egyforma félből áll, az elkülönülést csupán a színezés jelzi, de az mindenütt. Erről szóló cikkünk a 196-os, 2024/8-as lapszámunkból közöljük.
Megjelent a friss DECO Bookazin, amelynek fő tematikája a falak. Különböző homlokzat-variációkról, enteriőrökről és fürdőszoba-megoldásokról is lehet benne olvasni, számos érdekes interjú mellett.
Mert vannak autók, amik megérdemlik, hogy ne rejtsük el őket. Az autónk szinte családtag. Számít, hogy hol piheni ki a hosszú utak fáradalmait.
Ez a budai ház nem abba a kategóriába esik, ahol a homlokzati karakter és textúra pusztán felmutatásszerű. Erről szóló írásunk a 134-es, 2017/2-es lapszámunkból közöljük.
Csütörtökön tartalmas esemény várja az építészet iránt érdeklődőket, mutatjuk a részleteket.
Megjelent a legújabb OCTOGON Magazin, címlapján a WY Design által tervezett ikerház. Az idén 10 éves Demeter Design Stúdióról is olvashatnak lapunkban, emellett további látványos projektekkel foglalkoztunk, mint például a Városmajor utcai kolostor és a Bosch kőbányai, kétszintes hídja.
Hallgatói munkák kiállítása az Igmándi erődben.
Több fontos díjat is kiosztottak a Magyar Építészet Napja alkalmából.
A műemlékvédelem helyzete, szigorú szabályai vagy épp saját beszűkített keretei ma hot topic-nak számítanak szakmán kívül és belül: a piacon lévő, új funkcióért kiáltó műemlékekhez az átalakítás engedélyezésének mértékét megállapítani szinte kötéltáncnak számít, ráadásul a MÉMOSZ-ra vagy a Körszállóra gondolva megjelent a színtéren egy új műfaj is: a dilemma ugyanis ezentúl a modernista műemlékeknél is gyakoribb kihívás lesz. Az OCTOGON egy egész különszámot is szentelt a Liget Centernek, a felújításról szóló cikket pedig a 195-ös lapszámunkból közöljük.
A villa az utca felé szinte csak a hátát mutatja a szürke téglából rakott, „visszafogott” fal traktusával. Erről szóló írásunk a 127-es, 2013/6-os lapszámunkból közöljük.
A megosztott második díjjal jutalmazott pályaművet az építészek leírásával mutatjuk be.
A hajdani Habsburg-sárga, Pogány Móric által is áttervezett, sokáig elhagyott emlék a 3h építésziroda kezei között született újjá és bővült kolostorrá. Erről szóló írásunkat a 196-os, 2024/8-as lapszámunkból közöljük.
Ennél a Leányfalun felépített háznál a kertet tudatosan őrzik és gondozzák egy liget, vagy virágos rét összképében. Erről szóló cikkünk a 128-as, 2016/4-es lapszámunkból közöljük.
Sikerek a Közti 75 építészhallgatói pályázatán.
A sikert és a kudarcot egyaránt magában hordozó utat választották ennek a háznak a tervezői, a végeredmény pedig bizonyítja, hogy jó döntés született. Erről szóló cikkünk a 136-os, 2017/4-es lapszámunkból közöljük.
Az idén 30. évfordulóját ünneplő Földes Architects alapítója vehette át a kitüntetést.
Ez az épület látszólag zárt, mégis hívogat ez a zártság: kerüld meg, fejtsd meg, éld át! Erről szóló írásunk a 116-os, 2014/8-as lapszámunkból közöljük.
A bírálóbizottság tagjai egy Nívódíj és öt Dicséret átadása mellett döntöttek.
A 20 évvel ezelőtt alapított díjat idén is fiatal, de már pályájukra állt, megvalósult tervezéseikkel is bizonyított, igényes építészetet felmutató építészeknek ítélték oda.
Ezt a házat röviden jellemezni nem könnyű, mert egyszerre visszafogott és figyelemfelkeltő, mértékletes és végletekbe hajló. Erről szóló cikkünk a 93-as, 2012/1-es lapszámunkból közöljük.