A ház, ahol a tégla nem csak látványhúzás, hanem geometriai alapelem

Ez a budai ház nem abba a kategóriába esik, ahol a homlokzati karakter és textúra pusztán felmutatásszerű. Erről szóló írásunk a 134-es, 2017/2-es lapszámunkból közöljük.

Változatosan elszórt ablakaival minden oldalról más arcot mutat ez a kis-sváb-hegyi ház

A villa az utca felé szinte csak a hátát mutatja a szürke téglából rakott, „visszafogott” fal traktusával. Erről szóló írásunk a 127-es, 2013/6-os lapszámunkból közöljük.

Egy hús-vér család otthona ez a sokaknak életidegen, minimál ház

Ezt a házat röviden jellemezni nem könnyű, mert egyszerre visszafogott és figyelemfelkeltő, mértékletes és végletekbe hajló. Erről szóló cikkünk a 93-as, 2012/1-es lapszámunkból közöljük.

Minden művészies allűrtől mentes alkotás ez az Árkay Bertalan által tervezett ház

A '30-as években tervezte legjelentősebb villáit Árkay Bertalan, programjában nyílt szakítást hirdetett a régimódi családi ház koncepciójával szemben, amely „a királyi kastély mikroszkopikus mása”. Erről szóló írásunkat a 112-es, 2014/4-es lapszámunkból közöljük.

Saját házán húzott merészet az építész: fekete hullámpalával borította be

Érdekes megtapasztalni, hogy az építész szakma által ünnepelt alkotások sokszor a közmegítélés szempontjából megosztóak, talán érdekesek, de nehezen emészthetők. Erről szóló cikkünk a 195-ös, 2024/7-es lapszámból közöljük.

Nyomós oka van, hogy furfangos törésponttal látták el ezt a budaörsi családi házat

A ház felső szintjére érve feltárulkozik előttünk az épület aduásza, a Kő-hegyre komponált kilátás. Erről szóló írásunk a 150-es, 2019/2-es lapszámunkból közöljük.

Vöröskő és fehér cserép: a vitorlás hajók is megihlették a Nanavízió új munkáját

A révfülöpi családi ház koncepciójának egyik legfontosabb elemeként azt tűzték ki, hogy a beeső fények a különböző napszakokban izgalmas hatást keltsenek. Erről szóló cikkünket a 195-ös, 2024/7-es lapszámból közöljük.

Emília-ház: ahol egyből megfog a lenyűgöző, égetett fa homlokzat

Erős karakterrel rendelkezik ez a diósdi családi ház, amelynek tervezésekor a környezeti lábnyom csökkentése is fókuszban volt. Erről szóló írásunkat a 194-es, 2024/6-os lapszámunkból közöljük.

A geometrikus arányok erejével játszik ez a budai családi ház, de mégis kerüli a szimmetriát

Ennek a háznak a homlokzata az erőteljesen visszaugró részekkel szinte feloldódik, az üvegfelületek között konzolszerűen jelenik meg. Erről szóló írásunk a 194-es, 2024/6-os lapszámból közöljük.

Úgy simul ez a négyszintes ház a budai hegyoldalhoz, hogy szinte a részévé válik

A családi ház tömegalakítását a szikla egyenetlensége inspirálta: az egyes szintek egymásra rétegződnek, ugyanakkor kicsit ki is fordulnak a zárt hasáb kontúrjaiból. Erről szóló írásunkat a 193-as, 2024/5-ös lapszámból közöljük.

Szinte szervesen nő ki a kertből ez a Balatonra néző, nádtetős ház

Galambdúcnak nevezte a merész és különleges terveiről ismert Bord Építész Stúdió vezetője, Bordás Péter ezt a különleges alsóörsi nyaraló. Erről szóló írásunkat a 161-es, 2020/5-ös lapszámból közöljük.

A gödöllői ház, ahol valami kísérletezőbbet akartak létrehozni

Díjat is nyert már ez a családi ház, amelyben a privát és a közösségi tereket határozott kézzel választották el. Erről szóló írásunkat a 193-as, 2024/5-ös lapszámból közöljük.

Egy sasadi ház, ami nem „egy újabb kocka”, hanem figyelemre méltó villaépület

Díjnyertes ház, amely érdekes tervezői megoldásokat vonultat fel. Erről szóló cikkünket a 171-es, 2021/7-es lapszámunkból közöljük.

Olyan felületképzésű ennek a pesti háznak a külső falburkolata, amit legfeljebb beltérben szoktunk meg

Ezzel a családi házzal az összes konfliktust, kockázatot felvállalták, amitől általában visszahőköl itthon az építész. Erről szóló írásunkat a 69-es, 2009/6-os lapszámból közöljük.

Amikor az építész házat örököl, és azt merész mozdulatokkal gyúrja a maga képére

A végeredmény igazolta a tervező jó szemét, kiváló példává vált az épület. Erről szóló cikkünket a 97-es, 2012/5-ös lapszámból közöljük.

Lenyűgöző magabiztossággal megszerkesztett dunaújvárosi ház, ami mégis zavarba hoz

Ahol téglát látunk, ott egy történetet kell keresnünk. Az építész is válaszokat keres a téglában, ettől lesz izgalmas egy projekt. Erről szóló írásunkat a 98-as, 2012/6-os lapszámunkból közöljük.

A családi ház, amely Wright és a japán építészet inspirációjából született

Valódi teaszoba is tartozik ehhez a házhoz, amelynek tervezésében Frank Lloyd Wright is inspirálta az építészt. Erről szóló cikkünket a 100-as, 2012/8-as lapszámból közöljük.

Téglaszövetes textúrájú főhomlokzatot kapott az új társasház a Horváth Mihály téren

Több problémát is le kellett küzdeni a projekt során, de úgy tűnik, megérte. Erről szóló írásunkat a 192-es, 2024/4-es lapszámból közöljük.

Régészeti ásatással indult az építéstörténete, csodás családi ház lett belőle

Szó szerint a múltra építkeztek Szőregen a ház tervezésekor, de belevittek egy érdekes csavart a koncepcióba. Erről szóló írásunkat a 192-es, 2024/4-es lapszámból közöljük.

Hangsúlyos homlokzati elem a fa ezen a budai családi házon

Blokkokból összeálló architektúra megvalósítása lebegett célként a megrendelő és a tervező szeme előtt is, harmonikus családi ház lett a végeredmény. Erről szóló cikkünket a 119-es, 2015/3-as lapszámból közöljük.

Hirdetés