Az év végéhez közeledve Szász Kati, az Octogon Deco magazin főszerkesztője kiemelt 10 meghatározó belsőépítészeti projektet a 2021-ben megjelent lapszámokból. Ezúttal íme az Amoeba Group és a The Alchemists által tervezett családi ház, amelyet korábbi cikkünk újraközlésével idézünk fel.
Egy elhelyezhetetlen konyhaasztallal indult a ház bővítésének gondolata – persze a gyerekek is cseperedtek és bár egy ideig lehetett bővítgetni a szeretett villát, végül elkerülhetetlenné vált a nagy lépés, ami az átalakítás mellett hozzáépítést is jelentett. Cikkünk az Octogon Deco 2021/3. lapszámából.
Az 1920-as években, eredetileg nyaralónak épült házat korábban már elkezdték bővíteni jelenlegi tulajdonosai. Noha beosztása, térkialakítása nem volt minden szempontból ideális, számos olyan apró finomsággal rendelkezett, amikhez ragaszkodtak. Idővel az adott struktúrában már nem lehetett bővíteni az épületet, ezért komolyabb változásokra volt szükség.
A tulajdonosok határozott elképzeléseikkel Gőz Dorottyát és Chehadé Abdel Rahimot keresték meg. A meglévő részhez egy teljesen új toldalékot csatoltak, amelyben maximálisan érvényesülnek a megrendelői igények: átlátható, tág és világos terek jöttek létre, amiket minden irányból, még fölülről is átjár a természetes fény, emellett közvetlen kertkapcsolatot hoztak létre. A két házrész belső térképzése harmonikus, a kapcsolatot egy üvegfalas lépcső teremti meg, két oldalán növényekkel teli patiókkal. Szintén a megrendelők kérése volt, hogy a két tömb között szinteltolás alakuljon ki, és ne legyenek egybefüggő, nagyobb lépcsőzések.
Nem volt egyszerű hasznos falfelületeket találni a tulajdonosok kortárs műgyűjteménye és könyvtára számára a belső terek nagyvonalú nyitottsága miatt. Buday Zsolt belsőépítészeti vezető tervező és csapata igyekezett minden teret kihasználni, így például a beépített könyvespolcok helyenként titkos ajtóként is megnyílnak, hogy bejárást biztosítsanak a vendégszobába, és körbejárható, függesztett kandalló került a nappaliba.
Összességében visszafogottság jellemzi az enteriőröket: a gyerekek birodalmán kívül nem találni élénk színeket, inkább mindenütt időtálló design jelenik meg. Zömmel a fehér és a natúr fa dominál, helyenként fehérített tölgy hajópadlóval és karakteres, antracit lakatos szerkezetekkel. Ez a semleges háttér jól kiemeli a falakon elhelyezett festményeket, szobrokat és más berendezési, dekorációs tárgyakat, amiktől igazán személyessé és otthonossá válnak a helyiségek. A gyerekek színpompás, játékos design darabokkal berendezett birodalmának – amihez saját gardrób is tartozik – középpontját a közös nappali képezi, de a később szétválasztható térben két háló és egy tanulósarok is helyet kapott.
Higgadt tónusok és barátságos fafelületek jellemzik a szülők számra kialakított helyiségeket. A belső terek tervezésénél helyenként az egyes műalkotások adták meg a térszervezés alapját.
Belsőépítészet: Buday Zsolt vezető tervező, Németh Zsófia, Bódy Szilvia – The Alchemists
Enteriőr stylist: Bodrogi Fanni
A teljes cikk a képgalériával ITT olvasható.
Octogon Deco Magazinunk a készlet erejéig az alábbi árusítóhelyeken kapható.