A Király utca egyik újjáépült klasszicista épületében találtunk erre a sablonmentes lakásra.
Marokkói formavilágból merítő, afrikai, törzsi kultúrákat megidéző dekortárgyak és izgalmas színkombinációk jellemzik a saját tetőterasszal rendelkező belvárosi lakás sablonmentes tereit.
Budapest belvárosában, a Király utca egyik újjáépült klasszicista épületében modern, a mai kor igényeinek megfelelő lakásokat alakítottak ki a pesti háztetőkre néző erkélyekkel és tetőteraszokkal, amelyek hozzáértő kezekbe kerülve jó kiindulópontot jelentenek az egyedi lakásbelsők megteremtéséhez. Ezek egyikében hozott létre Szakos Andrea tervező egy olyan lakást, ami épített környezetére reflektálva megidézi a ház klasszicista jegyeit, ugyanakkor ötletes megoldásaival, bátor színpalettájával és etno stílusú kiegészítőivel egyszerre egyedi és modern enteriőrökkel rendelkezik.
A bejárattól vezető közlekedőben fénysávokkal kiemelt pilaszterek vezetnek a lakás központi részébe, a konyha-nappali- étkező közös helyiségébe, aminek ablak melletti fekete fala azonnal magára vonja a tekintet. Erre a sötét falfelületre reflektál az egyedi, afrikai tribál mintavilágból merítő, áttört térhatároló, ami kijelöli a nappali és konyha határát. Hatásosan lágyítják az összképet a két sötét tónusú felület ölelésében elhelyezett púder színű kanapék és a falon megjelenő festmény, ami a tervező saját alkotása.
A markáns színjáték ereje a pasztell tónusokban és a tompa fényekben rejlik, melyeket a tervező a törzsi kultúrákat megidéző dísztárgyakkal egészített ki. Otthonos eleganciát teremt a többfunkciós tér teljes padlóját borító, halszálkamintás parketta, míg a dinamikus összképhez a természetes fa és a festett falfelületek váltakozása is nagymértékben hozzájárul. Nem csupán a nappalit, de a többi helyiség enteriőrjét is az izgalmas árnyalatok és finom ellentétpárok játéka jellemzi.
A bútorok lágy, pasztell tónusai, és a puha textilek egyegy lekerekített formájú tárggyal kiegészülve megszelídítik a beépített bútorok éleit, otthonos meghittséggel ajándékozzák meg a helyiségeket. A lakás minden része kifinomult aprólékossággal rímel egymásra: legyen szó a klasszicista jegyek beemeléséről, az afrikai vagy ázsiai törzsi motívumok visszatérő jelenlétéről, vagy a sötét-világos kontrasztok játékáról.
Az intim zónához tartozó helyiségekben szándékosan visszafogott, megnyugtató árnyalatokat sorakoztattak föl: a zöldes és barnás tónusok mellett a szürke különböző árnyalatai egészítik ki az enteriőröket.
Az egzotikus marokkói és afrikai dísztárgyak hatásosan mozgatják meg a lakás egészét jellemző modern formavilágot, ugyanakkor természetesebbé és személyesebbé tesznek minden helyiséget.
A cikk az OCTOGON DECO 2021/2. lapszámában jelent meg.
Octogon Deco Magazinunk a készlet erejéig az alábbi árusítóhelyeken kapható.