Zárt, tengeri ökoszisztémákat vizionál a mesterséges intelligencia
A megahajókról készült napló szürreális vízi városokat prezentál, amelyek a közeljövőben a tengerszint emelkedése miatt dokkolás nélkül maradnak, és úszó, zárt ökoszisztémákká alakulnak át. Kaveh Najafian mesterséges intelligencia által generált hajókat tervezett, a valóság és képzelet határán.
Kaveh Najafian megahajói egy végtelen utazásra indulnak, megtestesítve az emberiség fékezhetetlen szellemét, haladás iránti vágyát és a feltáratlan horizontok csábítását. Ebben a fiktív történetben minden hajó saját karakterrel és emberi névvel rendelkezik. Abszurd entitások, amelyek a vertikális urbanizmus és egy úszó metropolisz megtestesítői.
„Otthontalanságuk ellenére a kreativitás és az előrelátás ezen hajói a kitartásunkat, innovációs képességünket és az ismeretlen lenyűgöző varázsát hangsúlyozzák. Egy ironikus sors sodródó megtestesítői. A kereskedelem egykor kikötött királyai és az összeköttetés szimbólumai most a tenger vándorló, kikötő nélküli nomádjaivá váltak egy végtelen utazáson” – vallja Kaveh Najafian.
A tervező, Kaveh Najafian „Bobot” például egy hatalmas Jenga-játékra emlékeztető, konténerekből álló patchworkként képzeli, amelyben mikroirodák, lakások és bohém butikok működnek. „Sue” a technológia hiábavaló jövőjét képviseli, forgó szélturbinákkal, amelyek az óceáni légmozgást kihasználva változtatják a hajót az öko-művészet hullámzó vásznává. Üreges hajótestében a legmodernebb technológiai termékeket gyártja, az innováció úszó inkubátoraként. Eközben „Belle” tornyosuló zöld formái vertikális farmokkal vannak felszerelve, amelyek talaj nélkül termelnek növényeket. „Sid” végtelen, elektronikus buliélményt kínál: fedélzetén hangos zene szól, és hipnotikus neonfények vibrálnak.
Forrás: Designboom
Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.