Repülő csészealj az „előszobában”.
Ma már szinte közhelynek számít, hogy a jelen fogyasztói számára kiemelten fontos az egyediség, az individualizáció, a testreszabott tárgyak és eszközök birtoklása, legyen szó egy különleges telefontokról vagy éppen egy Philippe Starck által tervezett sportcipőről. Nincsen ez másként az egyedi gyártású bútorok tekintetében sem; talán ott még hatványozottabban igaz a fenti tendencia, hiszen nemcsak végfelhasználók, de irodák, hotelek, középületek tulajdonosai-üzemeltetői is szeretnék megkülönböztetni magukat a konkurenciától. Ehhez biztosít megoldásokat az Arterior Komplex Kft. egyedi gyártású bútorokat kínáló részlege.
Amit a vevő megálmodik, azt az Arterior csapata megvalósítja. A tervezők általában formákban és színekben gondolkodnak, az Arterior bútorrészlege „csak” finomít az anyagokon, hogy a végleges terv a gyakorlatban is gyártható legyen anélkül, hogy nagy mértékben eltérjen a tervező-megrendelő álmaitól. Az Arteriornál a belsőépítészeti szolgáltatás keretében három tervező álmodja meg a projektek belső tereit, kilenc munkatársuk jellemzően a gyakorlati résznél, a tervegyeztetésnél kapcsolódik be, közülük négyen faipari mérnökök, hathatós segítséggel járulnak hozzá a gyártás előkészítéséhez.
A gyártás során kulcsfontosságú, hogy az Arterior megbízható, régóta bevált alvállalkozókkal dolgozik, talán mondani sem kell, hogy a túlhevített építőiparban ez szinte aranyat ér; az Arterior a biztos kapocs a megrendelő és a bútorokat két kezükkel gyártó asztalos szakemberek között. Az Octogonban már hírt adtunk az Arterior BIM (Building Information Management) szolgáltatásáról, amelynek 3D szkennelési funkcióját az egyedi bútorok tervezése-gyártása során is aktívan lehet használni. Az Arteriornál két munkatárs dedikáltan csak azzal foglalkozik, hogy – precíziós Leica-gépek segítségével – úgymond kirajzolják a teret, mindezt két milliméter pontossággal! Ez elősegíti, hogy méretre teljesen pontos bútorok készüljenek, illetve támogatja a kézi felmérést is, például egy templom vagy egy kupolás mennyezetű épület esetében is: így születik egy kész gyártási terv a tervező által odaálmodott bútorról.
Ezáltal valósulhatott meg például a Nemzeti Táncszínházban a padlótól a mennyezetig nyúló akril bevonatú jegypénztár, amelynél a még a beépítendő informatikai eszközöket is figyelembe kellett venni a gyártás folyamán. Szintén nagy kihívás volt a Startup Campus előterében lévő „csészealj” pult, amelynek kivitelezése izgalmas kihívás elé állította az Arterior munkatársait: az akril lapot két irányba kellett hajlítani és egy homorú testet készíteni belőle. Kevesen képesek ilyen különleges bútor legyártására, a végeredmény önmagáért beszél...
Az Arterior egyedi bútor divíziója természetesen nemcsak (egyelőre) virtuálisan létező belső terek, hanem már létező épületek kapcsán is megoldásokat kínál. Ennek eklatáns példája a zánkai Erzsébet-tábor teljes egyedi bútorzata. Zánkán minden bútornak a helyszín adottságaihoz kellett illeszkednie, hiszen a régi épületek szinte változatlan formában megmaradtak. A tornaterem akusztikus, „labdaálló” falburkolatai, a kompaktlemez bevonatú térbe állított mosdópultok, a lamellás térelválasztók mind-mind büszkeségei az Arteriornak.
Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.