A Tipton NVSBLE szemüvege különdíjat kapott a Formatervezési Tanácstól. Most a tervező mondja el a keret titkait.

A Tipton Eyeworks által fejlesztett NVSBLE szemüvegkeret a Design Hét Budapesten a Magyar Formatervezési Tanács különdíjasa lett. Lássuk, miben különbözik egy átlagos keretnél!

„Ez a kollekció attól érdekes, hogy átlátszó hanglemezekből készül, és utólag színezzük – kezdte lényegre törően Hukaya Simon, a tervező. –  Dióhéjban újrahasznosítás, amit úgy tudunk elérni, hogy belevittünk pár extra dolgot.”

A tervezési folyamat a múltbeli sikereken és a kutatáson alapszik. Hukaya Simon a tervező csapat részeként tekint a salesre is, hiszen

„megnézzük, mely darabok mentek jól korábban, azt is, hogy merre tart a piac, és azt is, hogy a meglévő klienseink vajon mit igényelhetnének.”

Amikor elindult a kollekció, csak átlátszóban lehetett kapni, mígnem az egyik designer rájött, hogy a vinylt lehet színezni, nagyjából úgy, ahogy a ruhát színezik, vagyis egy speciális folyadékba mártva. A Magyarországon készített keretek minősége bárhol Európában versenyképesek, viszont ezzel az anyaggal ki is tűnik a tömegből.

Végül a kollekció nevéről is ejtett pár szót: „A láthatatlanság igazából egy belső érzés, és a mi szemüvegeink ez ellen harcolnak.” 

A videót a Design Hét Budapest bocsátotta rendelkezésünkre, a filmet Koritár Attila készítette.

A Tiptonnak nem az NVSBLE keret az egyetlen újdonsága: október közepén jött elő a Bauhaus100 x OCTOGON by Tipton keret, amelyet a száz éve alapított iskola évfordulójára készítettek az OCTOGON-nal közösen, limitált példányszámban.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Nem azt díjazták, amit terveztünk, hanem azt, ahogyan

Nem azt díjazták, amit terveztünk, hanem azt, ahogyan

A BuildEXT megkapta a Design Management Díj elismerő oklevelét.

Ne haladjunk el ilyen budapesti értékek mellett

Ne haladjunk el ilyen budapesti értékek mellett

A város összes franciaudvaros bérháza egyetlen könyvben, kilenc sétaútvonal mentén.

Hinta és bölcső ötvözéséből született a díjnyertes babahinta

Hinta és bölcső ötvözéséből született a díjnyertes babahinta

A minimál stílusú forma egy hároméves tervezési és fejlesztési periódus eredménye.

Hirdetés