A nyolc termes kiállítás globális szempontból közelíti meg a boldogság, az életminőség és a jólét témaköreit.

„Gyakran hangoztatjuk mi skandinávok, hogy a világ legboldogabb emberei közé tartozunk, a múzeum pedig éppen ezt hivatott kifejezni” – ezzel a felütéssel nyitotta meg a Boldogságkutató Intézet vezetője Meik Wiking a boldogságmúzeumot (The Happiness Museum) Koppenhágában. A dán think tank a boldogság kutatásával és gyakorlati megvalósulásával foglalkozik, a nyolctermes múzeum azonban nemcsak dán, hanem globális szempontból közelíti meg a boldogság, az életminőség és a jólét témaköreit.

Mindegyik szobának más-más tematikája van, a The Politics of Happiness kiállítás a politikai berendezkedés és a GDP viszonylatában keresi a választ a boldogságra, míg például a The History of Happiness teremben a látogatók megismerhetik a boldogság filozófiáját vizsgáló tudósokat, Arisztotelésztől kezdve egészen a felvilágosodás koráig. 

Egyes interaktív kiállítások keretében a látogatók elmondhatják, mit jelent számukra a boldogság, például olyan irányított kérdések megválaszolásával, mint hogy mi történne, ha találnának egy pénztárcát az utcán, de a saját definícióikat is leadhatják, amelyeket aztán az intézet kielemez. 

Meik Wiking azt reméli, hogy a múzeum meglátogatása után a résztvevők bölcsebbek és motiváltabbak lesznek, így pedig több esélyük nyílik arra is, hogy egyéni szinten hozzáfoghassanak a világ jobbá tételéhez. A múzeum nagy hangsúlyt fektet a dánok boldogságreceptjének, a hygge-nek a bemutatására, amely a definíciójuk szerint egyet jelent  az otthonossággal, a meghittséggel és a jólléttel, és amelynek elsajátításával a dánok nemcsak papíron boldogok.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Atombunkerből átalakított múzeum kapott rangos elismerést

Atombunkerből átalakított múzeum kapott rangos elismerést

Egy apró skót falu, Gairloch múzeuma kapta meg az Art Fund Év Múzeuma díját.

Magyar építészek nyerték az izlandi múzeum tervezésére kiírt nemzetközi pályázatot

Magyar építészek nyerték az izlandi múzeum tervezésére kiírt nemzetközi pályázatot

Az épület olyan, mintha a látogató nem egy múzeumba, hanem magába a tájba sétálna bele.

Egy kulturális tér, amelyet emberek és elefántok egyaránt látogathatnak

Egy kulturális tér, amelyet emberek és elefántok egyaránt látogathatnak

A cél az elefántok és az emberek évszázadok óta fennálló szimbiózisának védelme.

Hirdetés