Miami Beach-en megkapó, cukorkaszínű parti tornyokból figyelnek az életmentők.

A William Lane által 1990-ben alapított William Lane Architect mini meseparkot varázsolt Florida legkedveltebb tengerpartjára, Miami Beach-re – azóta a fából készült, tarkabarka pasztell tornyokból óvnak minket az életmentők.

 

 

A tornyok létesítése nem mai keletű. Az első öt, élénk színű bungaló már az Andrew hurrikán pusztítását követően, 1995-ben elkészült, majd kicsit kevesebb, mint 20 évvel ezután a stúdiót ismét felkérték további 36 tervezésére. A Miami Beach-re jellemző, art deco stílus jelenik meg az életmentők tornyainak esztétikájában is. A pasztell ötven árnyalatában pompázó, szabálytalan formájú szerkezetek kiugranak a lenyűgözően kék óceáni háttérből.

 

 

A South Point Parktól a 86. utcáig húzódnak a feltűnően élénk, Miami Beach identitását és kultúráját tükröző tornyok, melyek dinamikáját lehetetlenség nem észrevenni. Az építmények alapja minden esetben azonos: 2 méteres váz, tetővonaluk, kontúrjaik a geometria játékosságát tárják elénk. Trópusi színviláguk sárga, zöld, kék, rózsaszín, narancs, lila színekben, 40 különböző verzióban jelenik meg.

 

 

Építészet és művészet találkozik itt William Lane tökéletes építményeiben. A laza strandélethez remekül illeszkednek a domináns szín- és formavilágú magaslesek. Vidám, csillogó díszleteik a homokos óceánpartnak, egyedi stílusukkal idővel igazi ikonjai lehetnek Miami Beach-nek. A teljességhez már csak számos tarka napernyő, törölköző és napágy szükséges, és máris a legklasszikusabb, fagyi színű retróban találhatjuk magunkat.

 

 

William Lane Architect | Web | Instagram

 

 

Forrás: designboom

 

További képek és rajzok a galériában!




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Cukormázas életmentők

Cukormázas életmentők

Miami Beach-en megkapó, cukorkaszínű parti tornyokból figyelnek az életmentők.

Mi lenne, ha a fák múzeumi tárgyakká válnának?

Mi lenne, ha a fák múzeumi tárgyakká válnának?

Klaus Littmann erdője sokkoló disztópiát tár a világ elé. 

Hogyan termel egy logó évi ötmillió dollárt egy városnak?

Hogyan termel egy logó évi ötmillió dollárt egy városnak?

Még a betűtípus írásjeleinél is felhasználták a város jellegzetes épületeit, helyszíneit.

Hirdetés