A KAVICS a zsűri és a közönség díját egyaránt megkapta.

A VPI Beton Fülöp Fruzsina által tervezett KAVICS betonpadja elnyerte a világ egyik legfontosabb építészeti és design díját, az Architizer A+ Awardot. A KAVICS kültéri bútor kategóriában a zsűri díját és a közönségdíjat is megkapta.

Fotó: Fabricius Anna

Az Architizer a világ legnagyobb építészeti platformja, amely sokféle kategóriában évente osztja ki az Architizer A+ díjakat. A zsűri díja mellett idén is szavazással választották ki a döntősök közül a közönségdíjas alkotásokat.

A KAVICS a közönség és a zsűri díját is elnyerte a kültéri bútor kategóriában. A KAVICS sima, ergonomikus felülete alkotói szerint könnyedén belesimul környezetébe, formája ösztönzőleg hat a köztereken, kimondott célja pedig, hogy sokféle használatra, közösségi és egyéni tevékenységre is alkalmas legyen. A betonpad az Architizer A+ Award mellett idén az A’ Design Award arany fokozatú díját, illetve a napokban az European Product Design Award ezüst minősítését is elnyerte.

A KAVICS többfelé megtalálható Magyarországon, többek között Budapesten (a Lánchíd budai hídfőjénél a Jeruzsálem parkban vagy a Dagály sétányon) illetve Nyíregyházán is. Egyre nagyobb a külföldi érdeklődés is, a magyarországi helyszínek mellett már Berlinben is látható, a Humboldt Egyetem új campusán. Az Architizer A+ Award közönségdíját 2016-ban a VPI Beton Paunoch Renáta által tervezett CROMA betonpadja is elnyerte.
 



De mi is az a KAVICS?

A KAVICS izgalmas feladat volt a tervező, Fülöp Fruzsina és a VPI Beton számára is. Ötvözte a tradicionális, kézi megmunkálást a legújabb 3D technológiákkal. Hagyományos szobrászati eszközökkel készített 35 gipsz formatanulmány közül választották ki a legideálisabbat. Az ebből digitalizálás után létrehozott 3D modell alapján készült el a végleges öntőforma. Ebbe öntik ki mindegyik KAVICS betonpadot, ami e folyamat során el is nyeri végleges formáját és felületét, nincs szükség további csiszolásra vagy polírozásra. Színtiszta beton. A VPI Beton szándéka a KAVICS-csal, hogy hangsúlyozza a köztéri tevékenységek élményszerűségét. A tárgy barátságos, ismerős formája a tervezők szerint ösztönzőleg hat a köztereken, kimondott célja, hogy sokféle használatra, közösségi és egyéni tevékenységre legyen alkalmas.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Nemzetközi díjat nyert a Régészeti Látogatóközpont logója

Nemzetközi díjat nyert a Régészeti Látogatóközpont logója

A logó a Magyar Nemzeti Múzeum részére készült.

Újabb rangos díjat nyert a Párisi Udvar

Újabb rangos díjat nyert a Párisi Udvar

Jövőre indulhat a Nemzetközi Ingatlan Szövetség versenyén, miután a hazai kiírást most megnyerte.

Megvannak az ArtHungry Díj nyertesei

Megvannak az ArtHungry Díj nyertesei

A fődíjat Szalai Bálint kapta az itthon című munkájáért.

Hirdetés