Aki eljön a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem kiállítására, eldöntheti maga.

Aki eljön a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem 2018. február 6-án nyíló kiállítására, eldöntheti maga!  Az aluljáróktól a közétkeztetésig... 

A design szerepe egy nagyváros működésében.  

Három kutatócsoport mutatja be munkájának eredményét: hogyan segítheti a design egy város életét, lakóit, ebben az esetben a gyerekek mindennapjait, a játszóterektől az iskolai étkeztetésig, s mindebbe hogy kapcsolódnak be a MOME oktatási és kutatási programjai. 
A Gyerekbarát város 2.0, a Menza+ és a Negatív terek kutatóközösségei várnak Mindenkit szeretettel!

HELYSZÍN: Budapest Projekt Galéria | Budapest, 1053. Kossuth Lajos utca 14-16.  A belépés ingyenes.

IDŐPONT: 2017. február 6. | 17:00 h

MEGNYITJA: Szalay-Bobrovniczky Alexandra – főpolgármester-helyettes és Fülöp József – a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem rektora 

"Közelítések - Design kutatások + koncepciók városi helyzetekre"

Gyerekbarát város 2.0, a Menza+ és a Negatív Terek az elmúlt fél év során végzett design kutatásokat, aminek eredményeit a Közelítések - Design kutatások + koncepciók városi helyzetekre című kiállítás foglalja össze. A kiállítás célja közelebb hozni azt a gondolkodásmódot, amivel MOME - Moholy-Nagy Művészeti Egyetem oktatói és hallgatói terveznek. Bemutatni azt a folyamatot, ahogyan az adott terület feltérképezésétől, az anyaggyűjtéstől, a design kutatáson keresztül eljutnak a bemutatásra kerülő, tovább gondolásra és cselekvésre ösztönző koncepciók kidolgozásáig, makettek, kiadványok és installációk elkészítéséig. 

Gyermekbarát Város 2.0

A Gyermekbarát Város 2.0 projekt az egyetemen a Designszolfézs keretében, a Design Intézet és az Elméleti Intézet BA szakjainak első féléves blokkosított tematikus programjában valósult meg, aminek célja, hogy a hallgatókat csapatmunkára tanítsa és ráhangolja az egyetemi jelenlétre. 2017-ben a program tervezési témája a „gyerekbarát város” volt, a MOME EcoLAB 2016-ban megvalósított Gyermekbarát Város 1.0 projektjének eredményeire alapozva és az EU Gyermekbarát város koncepciója alapján, különböző területeken végeztek további design kutatást, majd koncepciófejlesztést az elsőéves hallgatók. 

Menza +
 
A Menza+ projekt a MOME hallgatóinak kutatómunkája, mely az iskolai étkeztetés helyzetének feltérképezése mellett azt vizsgálja, hogyan segíthető a design eszközeivel a meglévő folyamat. Milyen változtatások lehetségesek a mostani rendszer keretein belül, hogyan közelíthetők egymáshoz a résztvevők? A Menza + projekt a MOME FoodLab koordinálásával/vezetésével valósult meg két budapesti általános iskolában, három korosztály bevonásával. Az osztályokban végzett workshopok mellett közös ötletelésre invitálták a szereplőket, a diákok, szülők, tanárok, konyhás nénik, közétkeztető cég alkalmazottai és az iskola igazgatója is együtt gondolkodott arról, hogyan tehető jobbá az étkezőben eltöltött rendkívül kevés időt.

Negatív terek 
 
A Negatív terek projekt egy tágan értelmezett design kutatás keretében a városi negatív terek regenerációját kutatta. Cél a probléma feltárása, ezt követően pedig tág körű megoldás keresése, az építészet és egyéb diszciplínák eszközinek alkalmazásával. Kérdés, hogy hogyan lehet életre kelteni egy alulhasznosított/használaton kívüli területet? A városi negatív terek olyan terek összessége, melyek a nyilvános térstruktúra alulhasznosított, illetve túlhasznosított, de minden esetben nem megfelelően használt terei. Ezek összességében a haladás terei, melyek mindennapjainkat alapvetően határozzák meg. Lehetnek fedett szabad terek: felüljárók alatti terek, aluljárók, árkádok, piacok, illetve nem fedett szabad terek: Duna, ökofolyosók, utcák, terek, parkok.
 
A kiállítás Budapest Főváros Önkormányzata, a BVA Budapesti Városarculati Nonprofit Kft. és a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem együttműködésében valósul meg. 

Kurátor: Kókai Zsófia
Arculat: Császár Adrienn
Projektvezetők: Fehér Bori, Németh Zsófia, Orlai Balázs, Tihanyi Dominika, Mónus Mimi

MEGNYITÓ: 2017. február 6. | 17:00
A kiállítás február 26-ig várja a látogatókat. Nyitva tartás: kedd-szombat / 14.00-20.00 
A belépés ingyenes.

forrás: sajtóközlemény




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Átadták Lublin új városi szimbólumát

Átadták Lublin új városi szimbólumát

Az egyik legrégebbi lengyel város pályaudvarát az ország legkörnyezetkímélőbb építészeti példái közé sorolják

Hamarosan újra Budapesti Építészeti Filmnapok

Hamarosan újra Budapesti Építészeti Filmnapok

2024-ben, a 16. évadban az emberi történetek kerülnek fókuszba.

Jön! | a MÉSZ XXI. nemzetközi Építészkongresszusa

Jön! | a MÉSZ XXI. nemzetközi Építészkongresszusa

Nemzetközi konferencia az érték alapú építészetről 

Hirdetés