A Magyar Tervezőgrafika Pályázatra február 20-ig lehet jelentkezni.

A VASVÁRI DESIGN Nyilvános Pályázatot hirdet, amelynek célja, hogy összegyűjtse és bemutassa a magyar alkotók által készített kiemelkedő színvonalú tervezőgrafikai munkákat egy hiánypótló szakkönyvben. Hasonlóan a nemrég kiadott nagysikerű Magyar logók című kötethez. A zsűri által kiválasztott alkotásokat tartalmazó művet a grafikai design könyvek magyarországi kiadója, a Scolar Kiadó jelenteti meg Magyar tervezőgrafika címmel.

 

Pályázati kategóriák

1. Használatban lévő – megrendelésre készült, a megrendelő által elfogadott munkák.
2. Használatban nem lévő – ebben a kategóriában csak két lehetőség szerint küldhetőek be a munkák:

  • Pályázatokon díjnyertes, a pályázat nevével és az 1-3 helyezés megjelölésével
  • Diplomamunkaként, az intézmény nevének a megjelölésével


Mivel nevezhetnek?

Beadható minden ami ebben a tervezőgrafika fogalomkörben megtalálható: 3D, arculat, betűtípus, bélyeg, címke, csomagolás, honlap, ikon(ok), ikonrendszer, illusztráció, infografika, kiadvány, könyv, könyvborító, közösségi média (Social media), látványterv, logó, embléma, lemezborító, mobilapplikáció, mozgó grafika (Motion graphics), piktogram, plakát, tájékoztató, útba igazító rendszerek, egyéb

A formátumra vonatkozó előírásokról további infó ITT.
 

Pályázati feltételek

A pályázó garantálja, hogy a pályázatában valós adatok szerepelnek. Egy pályázó több pályaművet is benyújthat. Magyarországra és külföldre készített munkákkal is lehet nevezni. Pályázni lehet minden olyan pályaművel, amely más személy szerzői, vagy egyéb jogát nem sérti. Időbeli megkötés nincs, beadható (évszámmal); régen készült, vagy akár friss pályamű is!

Érvénytelen a pályázat:

  • Ha a pályázati feltételeknek nem felel meg
  • A kért formátum nem felel meg: a pályázati anyag hiányos, nem érthető, a csatolt fájl nem a megfelelő méretű, formátumú
  • Határidőn túl érkezik be
  • Az alkotó neve bármilyen formában megjelenik, vagy utalás van rá a fájlban


Kik jelentkezhetnek?

Magyar nemzetiségű – Magyarországon vagy külföldön élő – szerzők, illetve külföldön született, de már Magyarországon élő és itt alkotó szerzők is.


A pályázat benyújtása

Beadási határidő: 2022. február 20., éjfélig

A pályázat a nevezési űrlap kitöltésével és a nevezési feltételek elfogadásával adható be.
Ha ez megtörtént, küldenek egy visszaigazoló e-mailt.


Nevezési díjak

Induló nevezési időszak: 2021. december 16. - 2022. január 16., éjfélig
Induló nevezési díj: 3 000 Ft / pályamű

Végső nevezési időszak: 2022. január 17. - 2022. február 20., éjfélig
Végső nevezési díj: 6 000 Ft / pályamű

A nevezési díj megfizetésével minden pályázó, akinek nevezése bekerül a kötetbe kedvezményben részesül az árából.

A pályázat csak a nevezési díj megfizetésével érvényes!
Ha nem érkezik meg a nevezési díj, a pályamű nem kerül a zsűrizés elé és érvénytelen lesz a nevezés.


A zsűri

Bill Gardner, Amerikai Egyesült Államok
A Gardner Design és a LogoLounge tulajdonosa és elnöke.

A nagysikerű és nemzetközi LogoLounge 1-12. könyvsorozat szerzője. Nevéhez köthető a nemzetközi logótrendeket bemutató éves „Logo trend jelentés” és az ehhez kapcsolódó események. A „Logo Creed” szerzője, mely egy átfogó tervezőgrafikai tankönyv diákoknak, oktatóknak, szakembereknek. Nemzetközi szinten előad a márkákról, arculati trendekről. Design versenyek zsűritagja.



Christian Baun, Dánia
Az új márkák, logók tervezésének specialistája.

Christian Baun több mint 30 éve dolgozik professzionális grafikusként és kreatív igazgatóként. Christian egyike azoknak a grafikusoknak, akik a legtöbb logót tervezték Skandináviában (300+ logó cégek és termékek számára). Jó néhány díjat nyert, és maga is állandó zsűritag a minden évben odaítélt díjakban, például Németországban, Angliában, Olaszországban, Tajvanon és Iránban.



Jens Müller, Németország
A Dortmundi Alkalmazott Tudományok és Művészeti Egyetem Design Tanszékének Vállalati tervezés (Corporate Design) professzora.

Számos (Kieler Woche, Deutsche Post) tervezői munkája mellett a nemzetközi grafikai tervezés történetét kutatja, referenciakönyvek szerzője, köztük olyan bestsellerek, mint a Lufthansa+Graphic Design, a Logo Modernism és a The History of Graphic Design. Munkái, írásai olyan nemzetközi folyóiratokban jelentek meg, mint a Wired, a Time, a La Repubblica vagy a Spiegel. Könyvei a modern márkatervezés kezdeteire (Logo Beginnings, Taschen, 2022) és a design archiválására, megőrzésére (Collecting Graphic Design, Optik Books, 2021) fókuszálnak.



Explicit Design Studio – Kátay Hunor, Németh Sebestyén, Kovács Szilárd
Magyar Formatervezési Díj, ArtHungry és Aranyrajzszög díjas grafikai stúdió.

Olyan projektek fűződnek a nevükhöz, mint a 2019-es Budapesti Vívó Világbajnokság logó rendszere, a Néprajzi Múzeum új arculata, melyet a DE_FORM Agency-vel közösen alkottak meg. Az ő gondozásuk alatt futottak több éven át a Prezi és az IBM nemzetközi konferencia megjelenései.



Graphasel Design Studio – Drozsnyik Dávid, Ördögh László
A brand és kommunikációs dizájnnal foglalkozó csapat három Red Dot, két Aranyrajzszög és egy German Design Award díjat nyertek az elmúlt pár évben számos más nemzetközi elismerés mellett.

Szinte kizárólag saját fejlesztésű márkákon dolgoznak, specialitásuk a márkaépítés, arculat- és csomagolástervezés, wayfinding, valamint a digitális felhasználói felületek tervezése. Hisznek a csapatmunkában és abban, hogy a dizájn a funkcionalitáson túl képes egy történetet is elmesélni. A húsz fős stúdió válogatott tervezőkből áll, akik nem kizárólag a tervezőgrafika, hanem formatervezés és építészet területén is jártasak.



Kaszanyi Nóra
DNA Paris Díjas, többszörös ArtHungry Díjas tervezőgrafikus, 2020-ban elnyerte a XXII. Tervezőgrafikai Biennálé fődíját.

Munkái több nemzetközi könyvben és magazinban is helyet kaptak, úgy, mint a Novum, IdN, BranD, It’s Nice That, Dieline magazin. 2018-ban szerezte meg mesterdiplomáját a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem tervezőgrafika szakán, ahol diplomamunkáját Rektori Díjjal tüntették ki.



Kiss Zsombor Krisztián
Többszörös Magyar Formatervezési Díjas és Aranyrajzszög díjas tervezőgrafikus művész.

Karakteresen felismerhető képi világában, számos emblematikus munkája született a dizájn különböző területein. Ide sorolhatjuk a Váci ravatalozó grafikai arculatát, belsőépítészeti megoldásait, egyedi bútorait, a Woodi márka koncepcióját és fa termékeit, a Balance lámpát vagy társtervezőként a nemrég debütált Budapest Pad márka ikonikus köztéri bútorait. Több ismert magyar borászat arculata köthető a nevéhez, Kristinus, Balla Géza, Szivek, Pajzos...



Németh Levente
Tervezőgrafikus művész, kommunikációs szakember és képregényrajzoló.

Számos világbajnokság, európa-bajnokság, színház stb. arculati és kommunikációs munkája kötődik a nevéhez. Munkáival többek között Aranyrajzszöget, Effie díjat vagy a cannes-i reklámfilm fesztiválon Ezüst Delfin díjat nyert. A magyar tervezőgrafikát bemutató Graphicum c. könyvéért a Magyar Art Directorok díját kapta.



Vasvári Péter
Nemzetközi logó, design versenyek győztese, Aranyrajzszög Díjas tervezőgrafikus művész. 

Több mint félszáz külföldi és hazai szakmai sorozatok, kötetek, tankönyvek résztvevője. Diplomavédésen vizsgabizottsági elnök, hallgatók diplomamunkájának opponense, szakmai szimpózium résztvevője, nemzetközi design versenyek zsűritagja volt az elmúlt években. Munkái oktatási anyagként is szerepelnek. Egyik alkotásával bekerült az aktuális év világ logótrendjei közé. A Magyar Logó Társaság alapítója. A Magyar logók című könyv szerzője.

További információ, nevezés: https://www.magyartervezografika.hu

 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Ismét indul az ArtHungry Díj

Ismét indul az ArtHungry Díj

Tervezőgrafika, képgrafika és formatervezés témakörökben lehet pályamunkákat benyújtani.

A logótervezés határai

A logótervezés határai

Hogyan osztályozhatjuk, és milyen tendenciák, új irányok vannak?

Betűtípus elektromos bicikliknek és Breuer Marcell-doboz

Betűtípus elektromos bicikliknek és Breuer Marcell-doboz

A MOME idei első Best of Grafika-díjas tervezőinek munkái.

Hirdetés