A szervezet az év végére elkészíti Magyarország kreatívipari stratégiáját.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) vezetésével megalakult a Kreatívipari Kerekasztal a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen (MOME).

A testület a kreatív iparban működő egyetemeket, művészeti szövetségeket, szakmai érdekképviseleteket és vállalkozásokat fog össze. A mintegy száz résztvevő szervezet az év végére vállalta, hogy közös munkával, munkacsoportokban dolgozva elkészíti Magyarország kreatívipari stratégiáját.

György László, az ITM gazdaságstratégiáért és szabályozásért felelős államtitkára az életminőség folyamatos és érezhető javítását nevezte a kreatív ipar feladatának.

A kormány ezt is ugyanolyan fontosnak tartja, mint a pénzügyi egyensúly fenntartását, és a gazdaság uniós átlag feletti bővülését, a kreatív ipart ezért építés- és egészséggazdaság, valamint az élelmiszeripar mellett az ország legfontosabb, kiemelt fejlesztésre érdemes erősségének tekinti.

A kormány – fogalmazott az államtitkár – azt várja a kreatívipari stratégiától, hogy találja meg a kapcsolódási pontokat az alkotók és a gazdaság között, tegye piacképessé a kreatív ipart, és hasznosítsa annak alkotásait, hogy a magyar értékek fennmaradásában mások is érdekeltté váljanak.

A kreatív iparért felelős miniszteri biztos az együttgondolkodás és az ötletmegosztás egyedülálló lehetőségének nevezte a kerekasztalt. Fülöp József szerint a kezdeményezés hatása jóval túlmutat a résztvevők körén, hiszen a lehetőséghez juttathatja az alkotókat, hozzájárulva az itthon maradásukhoz. Rámutatott: a kreatív ipar munkavállalói rendszerint magasan képzettek, az alkotáshoz a legjobb feltételeket keresik, ezek biztosítása pedig minden itt élő számára jobb életminőséget hozhat.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Úszóházat, szaunaházat és úszó világítótornyot is terveztek a Balatonra

Úszóházat, szaunaházat és úszó világítótornyot is terveztek a Balatonra

Több év kihagyás után ismét megszervezte a MOME az Úszóháztervezés a Balaton-parton kurzust. 

Fiktív használati tárgyak 2050-ből

Fiktív használati tárgyak 2050-ből

Válogatás a MOME „UTÓPIA – Jövő étkezése” kurzusán született konyhai eszközökből.

Hirdetés