Jóformán súlytalan, puszta kézzel mozgatható betonelemeket állítottak elő egy kutatói együttműködés eredményeképp.

Pehelysúlyú, egyszerűen, kézi erővel mozgatható betontömböket állított elő a Matter Design kutatócsoport egy élvonalbeli cementgyártó céggel, a CEMEX-szel együttműködve.

Első látásra akár öncélúnak is tűnhet a projekt, ám a feltalálók azt remélik, hogy falak és lépcsőházak kivitelezésénél alkalmazható lesz majd az új technika.

Az elemeket forgatni, billenteni és hintáztatni lehet a lekerekített élek és a fogantyúk segítségével.

Azért, hogy a tömbök biztonságosan mozgathatóak legyenek, nehéz és könnyített beton keverékéből állnak, gondosan kikísérletezték a tömegközéppontjukat, valamint a formájukat is, így nem dőlnek fel.

A kutatás 2014-ben indult az ősi civilizációk által épített óriásstruktúrák tanulmányozásával. Meghatározó inspirációt jelentettek a Húsvét-szigetek kőszobrai, amelyek némelyike 82 tonna, és akár a „saját lábukon” sétálhattak

Forrás: Designboom, Matter Design




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Meglepő a LEED-minősítésű projektek országonkénti toplistája

Meglepő a LEED-minősítésű projektek országonkénti toplistája

Közzétette a LEED-minősítésű épületek országonkénti toplistáját a WGBC (World Green Building Council). Kína első helye talán kevésbé meglepő, de bőven vannak érdekességek a mezőnyben.

Végiglapozhatjuk Paul Klee jegyzetfüzeteit

Végiglapozhatjuk Paul Klee jegyzetfüzeteit

A Zentrum Paul Klee ingyen elérhetővé tette a svájci grafikus 3900 oldalnyi jegyzetinek jelentős részét. Klee ezen jegyzetek alapján tanított a Bauhaus-iskolában az 1920-as években.
Digitális homlokzattal erősítik a kulturális identitást

Digitális homlokzattal erősítik a kulturális identitást

Felipe Pantone munkái eredendően is elég merészek, de különösen ilyen méretben: ezúttal egy buffalói koncertterem homlokzatát gondolta újra.  
Hirdetés