Új jelentéstartalommal bővült Szalai Dániel Novogen című munkája
Ha Szalai Dániel Novogen című munkáját említjük, elsőre talán nem ugrik be mindenkinek, hogy miről van szó, ha viszont azt mondjuk, a csirkés fotósorozat, biztos a legtöbbek előtt megjelennek Szalai képei.
A projekt nagyot futott: idén novemberben a PHOTO IS:RAEL-en volt látható, két éve elnyerte a Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központ szervezésében megvalósuló Budapest Portfolio Review fődíját, így kiállítási lehetőséget nyert az Art Market Budapestre, tavaly pedig a szélesebb közönséget vonzó Budapest Parkban is ki volt állítva a projekt, így aki 2019-ben ott bulizott, biztos találkozott a Novogen csirkékkel - hogy csak párat említsünk a projekt sikerei, elismerései közül.
Idén új jelentéstartalommal bővült a munka,
annak témája ugyanis az a novogen nevű csirkefaj, melyet arra tenyésztenek, hogy tojásából gyógyszeripari termékek, így többek között vakcinák készülhessenek.
„Ez az információ behúzza az emberek figyelmét és elkezdenek azon gondolkodni, hogy ha ebből vakcinát csinálnak, akkor mi legyen szegény csirkékkel. Eresszük el őket? De akkor nem lesz vakcina. Hogy legyen? Hasonló dilemmákon gondolkodnak az emberek a projekt kapcsán” – meséli Szalai a MOME mini-portrévideójában, mely az egyetemen végzett művész munkásságába nyújt betekintést.
Hogy is van ez? Mi volt előbb, a tyúk vagy a vakcina?
Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.