Kohut-Görömbei Luca Ezerjó ékszerkollekciójának darabja

Régóta keresel a stílusodhoz illő műtárgyat? Vagy csak szeretsz gyönyörködni a művészetben? Az OCTOGON és az Art Advisory Budapest közös sorozatában – az aktuális online tematikához kapcsolódóan – mindig egy-egy újabb hazai művészre és alkotására hívjuk fel olvasóink figyelmét. Az októberi Fenntarthatóság fókuszunknak megfelelően ezúttal Kohut-Görömbei Luca Csetvei Pincészettel közös Ezerjó ékszerkollekciójának egy darabját mutatjuk be, amelyet borosüvegek újrahasznosításával készített. 

 

A 2021-es Ezerjó ékszerkollekció kivételes darabjait a móri borvidék jellegzetes szőlőfajtái ihlették. A függők ezüstbe foglalt, drágakő-szerű üveglencséi a Csetvei Pincészet olvasztott üveghulladékából készültek. A művésztől megszokott módon, a képen látható nyakláncon is érzékelhető egyfajta optikai játékosság. Kohut-Görömbei Luca munkásságában az üvegművészeti szakértelem kiegészül az ötvös technikák mesterszintű ismeretével és alkalmazásával, ezek elegye megmutatkozik a sorozat összes kiegészítőjén. A kollekció egyszerre hordozza a tisztaság és feszesség üzenetét.  
 

 Kohut-Görömbei Luca Ezerjó ékszerkollekciójának darabja, 2021. A művész és az Üvegház jóvoltából.

Kohut-Görömbei Luca debreceni származású üvegművész. Már gyermekként megfogalmazódott benne a tervezői pályán való elhelyezkedés gondolata, fiatal kora óta ezt az elsőrangú és változatos anyagot használja alkotásainak létrehozásához. Budapesti, Üvegház néven ismert üzletében számos sajátkezűleg készített dekorációs kelléket, háztartási eszközt, – például poharakat, tányérokat és tálakat – illetve ékszermunkát kínál a látogatók számára. Kiállításra szánt szoborok egyaránt készültek már műhelyében.

A fenntarthatóság jegyében, kortárs designtárgyainak megalkotásához előszeretettel veszi igénybe az újrahasznosított üveg nyújtotta lehetőségeket:

modern és egyedülálló formát ad az éttermek, borászatok által kidobásra szánt értékes alapanyagnak. 


A rovat szakmai partnere az Art Advisory Budapest.

 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

„Az építészet mindenkié”

„Az építészet mindenkié”

Felső Boróka építész-grafikus a 70-es évek épületeit bemutató új sorozatának elindításával is azon dolgozik, hogy közelebb hozza az emberekhez az építészeti örökségünk néha rejtve maradó értékeit.

Fajó János a bécsi Mumokban

Fajó János a bécsi Mumokban

A Két háromszög című 2000-es olaj-fa műve került a régió egyik legtekintélyesebb múzeumába.

Egy lakásnyi műtárgy „in situ”

Egy lakásnyi műtárgy „in situ”

Fotókkal, egyedi grafikákkal, nyomatokkal és festményekkel, valamint design tárgyakkal és szobrokkal telik meg egy belvárosi lakás december első hétvégéjén.

Hirdetés