Már Budapesten is elérhetők a Native Union mobileszköz kiegészítői.

A Hong Kongban és Los Angelesben székelő Native Union márka termékeit azoknak ajánlják, akiknek nem mindegy, hogy mobileszközeik kiegészítőjeként milyen tokot, töltőt, kábelt használnak. A brand története 2009-ben indult, amikor a két alapító Igor Duc és John Brunner véletlenül találkoztak.

„Napi átlagban 300-szor nyúlsz a mobilod után. Mi lenne, ha ez az élmény egy kicsit stílusosabb lenne?”

Duc és Brunner éppen Hong Kongban dolgoztak egy olyan helyen, ahol a város szabadúszói és vállalkozói gyakran töltötték idejüket. Duc egy bútordesign startupon dolgozott, míg Brunner ipari formatervezéssel foglalkozó, londoni cégén munkálkodott épp. Egymás mellett dolgoztak, gyakorlatilag kizárólag a mobileszközeik segítségével.

“A mobiltechnológiának köszönhetően a munka, a dolgozás régimódinak tekinthető módja teljesen megszűnt. És ez volt az a pillanat, amikor rájöttünk, hogy ez az új valóság, amikor elmosódnak a határok. Elmosódnak a határok a munka és a játék között.”

Jelenleg ott tartanak, hogy a mobileszközeiket napi szinten használó fogyasztók a Native Union Apple termékekre gyártott rendkívül eredeti, és ötletes tervezésű kiegészítőiért világszerte megőrülnek. A márka nem csak akkor népszerű választás, amikor valakinek ajándékot kell vásárolni, a fogyasztók mindennapjait is kényelmesebbé teszi. Az alapítók szerint a mobiltartozékok piacán eddig a semmilyen, tömeggyártott műanyagok domináltak. Ehhez képest milyen csodás, amikor egy iPhone tok gazdag, zöld színben pompázó indiai márványból és repülőgép-minőségű alumíniumból készül.

Minden egyes Native Union termék szöges ellentéte a megszokottnak. Intelligens tervezési részletek, rendkívül igényes megjelenés a finom, nem túl gyakran használt anyagoknak köszönhetően. Ez jellemzi a Native Union kiegészítőket. Egyik alapító sem rendelkezett korábban ebben az iparágban tapasztalatokkal, de a nemes vállalkozói szellem hatalmát semmi sem győzhette le. A két rendkívül kreatív, idealista pedig mind a mai napig elkötelezett az üzleti kalandok iránt.

„Valójában a mobilunkon keresztül éljünk az életünket, és nem akarjuk magunkat frusztrálni a tartozékok silány minősége vagy nem praktikus kialakítása miatt.” – magyarázza Brunner. Duc pedig hozzáteszi: „Elég nagy volt a minőségbeli különbség egy Apple termék és a tartozéka között. Napi átlagban 300-szor nyúlsz a mobilod után. Mi lenne, ha ez az élmény egy kicsit stílusosabb lenne? A Native Union ebből a közös szenvedélyből jött létre."

A modern individualisták számára a Native Union egy stílusos alternatíva. Kombinálják a legjobb minőségű anyagokat, egy használható designnal, megtöltik finom részletekkel, ennek köszönhetően olyan személyiséggel gazdagodnak ezek a tárgyak, ami egészen egyszerűen egy magasabb szintre emeli azt is, ahogy használjuk mobileszközeinket a mindennapokban. A Native Union díjnyertes designer csapatát a francia születésű Fabien Nauroy vezeti, akinek három fő elve van: szem előtt tartja a felhasználói élményt, az anyaghasználatban megjelenik az innováció, miközben odafigyelnek minden részletre. Ennek köszönhetően születnek meg például olyan praktikus tárgyak, mint például a töltőkábel, melyre az adott kollekciótól függő, de mindenképpen szemet gyönyörködtető formájú nehezék kerül, így a kábel ott marad, ahova letesszük. Nem csúszik le a kanapé széléről, vagy az asztal lapjáról.

Melyik Native Union terméket ajánljuk?

Kiemelhetnénk a fenntartható módon kitermelt amerikai tölgyfából készült mobiltokot, de említhetjük a DOCK MARBLE COLLECTION töltő és dokkoló állomásait is, melyet a csodálatos márvány használata tesz még látványosabbá. Tom Dixon Stash kollekciója, vagy a márka legújabb Terrazzo névre kollekciója sem mindennapi elektronikai designkellék.  A Native Union kollekciójának legszebb darabjai Budapesten egyedül a Solinfo Shopban kaphatók.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

A műfajok és generációk közti határon is átlép a Határtalan Design

A műfajok és generációk közti határon is átlép a Határtalan Design

Idén 14 ország több mint 140 designerét vonultatja fel a 15 éves összművészeti rendezvénysorozat.

Garázskapuk, mint kaméleonok
  • 2020-09-26 16:00
  • Deco

Garázskapuk, mint kaméleonok

Ha kell, észrevétlenül belesimulnak a környezetükbe, de ha kell, akár a homlokzat meghatározó részei is lehetnek.

Design a szabadban
  • 2019-07-04 07:30
  • Deco

Design a szabadban

Megnéztük, milyen kiegészítőkkel dobhatjuk fel a nyári kertet. 

Hirdetés