A Bialetti Bookban még valódi kávét is lapozgathatunk.

Fabian Oefner emblematikus tárgyakat alakít át könyvekké: felszeleteli vagy elemeire bontja őket, és műgyantába önti; elsősorban műszaki tárgyak lapozgatható változatát készíti el így. Egyik legutóbbi munkája a kotyogósok királyának tartott Bialetti kávéfőzője – amit a benne lévő kávéval együtt őrzött meg a jövőnek.

A Bialettit 12 szeletre hasították a Studio Oefnerben, majd műgyantába öntötték. „Általában egy könyv illusztrációkat tartalmaz, amelyek két dimenzióba képezik le a valóságot – írta Fabian Oefner az Octogonnak. – A térbeli könyvvel

megkerüljük az absztrakciót, és közvetlenül kétdimenziós képbe transzponálja a valóságot. A könyvet végiglapozva egy jól ismert tárgy teljesen újszerű képeit látjuk. Végeredményben sokkal intenzívebben érzékeljük a teret, a dimenziókat, az anyagszerűséget és az időt.” 

A térrel, idővel és realitással folytatott kísérletek óhatatlanul fikcióhoz vezetnek vagy inkább zavarba hoznak: valódiak is, nem is. Oefner azt reméli, jobban értjük majd a valóságot, ha elemeire boncoljuk, és vizsgálgatjuk.

A rendkívül módszeres eljárást a tudományos megközelítés ihlette, ugyanakkor játékos is, enged teret a váratlan pillanatoknak. Kiváló példa erre a Disintegrating sorozat, ahol mintha szétrobbanás közben figyelhetnénk meg autókat, és azok alkatrészeit – ez azonban már egy fotózási eljárás, egy sohasem volt pillanat hiperrealisztikus ábrázolása, több száz munkaóra árán.

Hasonló kísérleteket láthatunk még a Studio Oefner honlapján.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Nehéz ütősebb designt találni a könyvbe foglalt kotyogósnál

Nehéz ütősebb designt találni a könyvbe foglalt kotyogósnál

A Bialetti Bookban még valódi kávét is lapozgathatunk.

Hat betű és rengeteg fény: új kávézó a belvárosban
  • 2019-04-24 14:00
  • Deco

Hat betű és rengeteg fény: új kávézó a belvárosban

Bonta Gáspár tervezte a SixLetter kávézó enteriőrjét, amely a belsőépítészre jellemző világot a fény intenzív használatával egészíti ki.

Retro táska és fellépő Csacsi a MOME hallgatóitól

Retro táska és fellépő Csacsi a MOME hallgatóitól

Mi a közös a következő formatervezői és textiltervezői hallgatói munkában? Mindkettő egy-egy gyakorlati problémára kínál megoldást, mindkettő egyszerű, letisztult, takarékos anyaghasználattal – íme a 90-es éveket idéző táska és a fellépőt kiváltó Csacsi.

Hirdetés