Az intelligens vízminőség-ellenőrző bója nyerte el a 2024-es BIG SEE Product Design Award - Grand Prix-t Work kategóriában, Magyarországot képviselve. A bója tervezője Feil Liza a Budapesti Metropolitan Egyetem formatervező mesterszakán végzett hallgatója. 

A Nimue egy innovatív, intelligens eszköz, amely a természetes vizek minőségét figyeli, kulcsszerepet játszva a tisztább és élhetőbb vízi környezet megteremtésében. Az eszköz egyedülálló kialakítása az intuitív használhatóságra, az esztétikai értékre és a körforgásos gazdaság elveire összpontosít. A bója moduláris felépítése lehetővé teszi az eszköz szétszerelését és újrahasznosítását életciklusa végén, ami a fenntarthatóságot szolgálja.

A bója egyik legszembetűnőbb tulajdonsága a nagyméretű fogantyú a tetején, amely megkönnyíti a bója vízbe helyezését és kivételét hajókról, kikötőkről és partról. A termék fejlesztése során átfogó elemzés készült a vízminőség-ellenőrző eszközök használatáról, szállításáról, tárolásáról, telepítéséről és összeszereléséről, ami alapot adott a bója innovatív megoldásainak.

Feil Liza munkája a jövő fenntartható vízminőség-ellenőrzésének egy izgalmas példája, és a BIGSEE Award elismerése megerősíti a magyar formatervezők helyét a nemzetközi színtéren.

„Hálás vagyok ezért a projektért, mert lehetőséget kaptam egy működő ipari cég valós problémájának megoldására, a szakmai lehetőségeim és képességeimhez mérten. A termék funkcióját nemcsak a felhasználók számára kellett egyértelműen és érthetően átadni, hanem a vízi környezetben megjelenő más szereplők, például a hajózás és a fürdőzők számára is. Itt a designkommunikáció alapvető eszközei kulcsfontosságú szerepet játszottak. A formai megoldásoknak harmonizálniuk kellett továbbá a cég által kifejlesztett műszaki tartalommal és a már kiválóan működő know-how-val. Számomra az igazi sikerélmény nem csak a termék megtervezése és kivitelezése volt, hanem az a közös munka, amely során megmutathattam, hogy a design nemcsak esztétikai értéket képvisel, hanem a funkcionalitás, a kommunikáció és az edukatív tevékenységek hatékony eszköze is, egy kevésbé népszerű témakörben, mint a vízminőség monitorozás. A díj maga egy pozitív visszacsatolás, ami megerősít engem abban, hogy amit csinálok, annak helye és értéke van a világban.” – jegyezte meg Feil Liza.

Forrás: Sajtóinformáció




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

BigSEE-díjas a BIVAK tahitótfalui műteremháza

BigSEE-díjas a BIVAK tahitótfalui műteremháza

Korábbi cikkünk újraközlésével gratulálunk a díjhoz.

Az építészeknek fel kell készülniük a szélsőséges időjárási jelenségekre

Az építészeknek fel kell készülniük a szélsőséges időjárási jelenségekre

Merőben másképp kell gondolkodnunk az építészetről a jövőben, mint ahogyan eddig tettük. A tervezőket terheli a fenntarthatóbb épített környezet kialakításának etikai és morális felelőssége, ráadásul a jelen és a jövő építészeinek a szélsőséges időjárási körülményekre, környezeti változásokra is fel kell készülniük – többek között erről volt szó a Budapesti Metropolitan Egyetem decemberi művészeti meetupján.

Nemzetközi elismerésekben részesült a Corvin Technology Park

Nemzetközi elismerésekben részesült a Corvin Technology Park

BigSEE díjat kapott és jelölt az ArchDaily „Év épülete 2022” nemzetközi közönségszavazásán is.

Hirdetés