Szintet lép az IKEA a környezetszennyezés elleni harcban.

Különös módját választja az IKEA a környezetvédelem elleni harcnak: inkább felvásárolja az indiai növénytermesztés melléktermékeként keletkező rizsszalmát és kiegészítőket készít belőle, csak ne égessék el a gazdálkodók, súlyos károkat okozva ezzel a környezetüknek. A kagylók, valamint az útjelző kúpok és jelzőtáblák után egy újabb ötlet arra, miképp lehet hasznosítani azokat az anyagokat, amelyeket amúgy hulladéknak tekintenénk.
 

Az új kollekció a Förändring nevet kapta, amely svédül változást jelent, edények és szőnyegek alkotják, különböző technológiával készülnek, de közös jellemzőjük, hogy valamennyi alapanyaga a rizsszalma. 

Miután a rizst betakarítják, a farmerek elégetik a rizsszalmát, amelyet nem tudnak már hasznosítani. Az így keletkezett füst hozzájárul a termetes szmoghoz, és egészségügyi problémát okoz az észak-indiai lakosság számára, ahol egyébként a világ tíz legszennyezettebb városai közül kilenc található. Ezt látva lépett közbe az IKEA, az együttműködés pedig olyannyira sikeres lett, hogy a termékeket az éves konferenciájukon mutatják be, amelyet a napokban tartanak a cég székhelyén, Älmhultban.

A projekt az IKEA Better Air Now kezdeményezésének része, amelynek pilot területe India, de szeretnék a világ összes olyan régiójára kiterjeszteni, ahol égetéssel szabadulnak meg a betakarításból hátramaradt hulladéktól. A kollekció 2019 őszétől lesz elérhető az áruházakban. 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Zseniális kis házé lett a legrangosabb svéd építészeti díj

Zseniális kis házé lett a legrangosabb svéd építészeti díj

Egy bájos, kis léptékű családi ház nyerte el Svédország legrégebbi, legnagyobb presztízsű építészeti díját, noha olyan nagy név is a jelöltek közt szerepelt, mint a Bjarke Ingels Group.

Közös a lakóhelyünk, közös a felelősségünk

Közös a lakóhelyünk, közös a felelősségünk

A Mood for Wood nemzetközi design workshop témája a természet és a város interakciója, ennek szellemiségében a résztvevők Poznań utcáira terveznek utcabútorokat.

A Bauhaus-stílusú logók olyan jók, hogy érdemes volna használni őket

A Bauhaus-stílusú logók olyan jók, hogy érdemes volna használni őket

Nemzetközi designerek egy csoportja megtervezte a legmenőbb cégek logóit Bauhaus-stílusban, így tisztelegve a nagyhatású intézmény előtt annak századik évfordulója alkalmából.

Hirdetés