UGRÁS A JÖVŐBE! – a MOME ismét meghirdeti fiataloknak szóló kreatív pályázatát.

A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem második alkalommal hirdeti meg kreatív pályázatát 7-10. osztályos fiataloknak. A tavaly nagy sikert elért verseny célja ismét az, hogy megmutassa: csak egy jó gondolat kérdése, és bárkiből lehet designer vagy jövőkutató! Április 1-ig 2-5 fős csapatok jelentkezését várják a pályázat weboldalán.

 

„Tervezd Te a jövőt!
Hogyan képzeled el a világot 20 év múlva? Mesterséges intelligencia, környezeti változások, új létformák… Milyen lesz az élet 2042-ben? Vajon pozitív vagy negatív irányba változik a világ? Tudod, hogy rajtad is múlik, milyen lesz a jövő? Egy most megszülető ötlet valódi változást idézhet elő, és akár milliók életére is hatással lehet! Oszd meg velünk az általad elképzelt jövőt, izzítsd be a rakétákat, és tervezz valamit, ami 2042-ben valósággá válhat! Hiszünk benne, hogy minden változás egy jó gondolattal kezdődik.”

 


A Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) második alkalommal kiírt Ugrás a jövőbe! című kreatív pályázatára olyan 7-10. osztályos, magyarországi és határon túli iskolás tanulókból álló csoportok jelentkezését várják, akik megosztják a jövőről alkotott elképzeléseiket.

„Az Ugrás a jövőbe! pályázat egy olyan generációt szólít meg, akik számára már természetes az átjárás a digitális és analóg világok között. Hogyan tudnak ők a XXI. század kihívásaira reagálni? Ezzel a pályázattal a jövő iránti felelős gondolkodásra, a jövőt építő, kreatív, alkotó tevékenységre szeretnénk ösztönözni őket.”

– mondta Fülöp József, a MOME rektora.


A 2021-es pályázatra beérkezett munkákból az egyetem átfogó képet kapott a Z generáció jövőképéről, a résztvevők pedig lehetőséget kaptak a bennük rejlő kreativitás, kritikus gondolkodás fejlesztésére. A pályázat népszerűségét jelzi, hogy tavaly 226 iskola 440 diákja vágott bele a közös munkába, melyből a legkiemelkedőbb projekteket a 2021 őszi Budapest Design Week keretében mutatta be a MOME.
 

Összefoglaló kisfilm a tavalyi pályázatról:


Legyen szó akár grafikáról, kisfilmről, animációról, fotóról, szolgáltatásról, termékről, esetleg építészeti koncepcióról, a MOME nyitottan várja a jövőről szóló, kreatív ötleteket.


Témák:

  • Milyen lesz az élet a jövő sulijában?
  • Milyen eszközök segíthetik a jövőben a tanulást és az oktatást?
  • Milyen szakmákban dolgozunk majd, milyenek lesznek a munkahelyek 20 év múlva?
  • Hogyan változik meg lakóhelyünk, otthonunk, környezetünk, öltözékünk?
  • Hogyan változnak meg az emberi kapcsolatok és a társadalmi különbségek?
  • A jövőbeli változások hogyan hatnak majd a szünidő, a szabadidő eltöltésére?


A pályázók analóg, digitális vagy vegyes technikával készített tervekkel nevezhetnek (részletes leírás a weboldalon). Mivel csapatmunkáról van szó, itt a lehetőség, hogy különböző tudású és érdeklődési körű diákok álljanak össze, ötleteljenek, és mindenki azt adja bele, amit szeret, amiben jó – legyen az a tervezés, a rajzolás, a fotózás, a filmezés vagy az írás.

A versenyre regisztrált csapatok egy online felkészítő programon vehetnek részt, ahol segítséget kapnak a pályamunkák elkészítéséhez.

A regisztrációt követően a csapatok 2022. április 1-ig küldhetik be munkáikat a pályázatra. Az első fordulón továbbjutott csapatok a MOME mentorainak segítségével fejleszthetik tovább alkotásaikat! A legjobb pályamunkákat a második forduló végén rangos szakemberekből álló zsűri választja ki. Az első három helyezett díjazásban részesül.


Díjak:

  • MakerBot SKETCH 3D nyomtató az induláshoz szükséges alap csomaggal,
  • Mayku FormBox vákuumformázó gép, innovatív makettező technológia,
  • 3D Akadémia tanfolyam,
  • Pagony könyvcsomagok.
     
Jelentkezés és részletes információ:
A pályázat weboldala
Facebook-oldal
Instagram-oldal
TikTok-oldal
(Kifejezetten a diákoknak indult el a pályázat TikTok oldala Hollósi Jázminnal, a népszerű magyar TikTok-sztárral, a MOME Média design szak BA hallgatójával.)

 

Forrás: sajtóanyag




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Lehet-e létjogosultsága a tradicionális roma mintáknak a 21. század divatiparában?

Lehet-e létjogosultsága a tradicionális roma mintáknak a 21. század divatiparában?

Szászvárosi Noémi szakdolgozatában arra is kereste a választ, hogy vannak-e olyan önálló stílusjegyek, amelyek alapján kijelenthető, hogy egy viselet egyértelműen cigány.

A kötött pulóverbe csomagolt zene

A kötött pulóverbe csomagolt zene

Ne csak a fülünkkel halljuk a zenét, de a szemünkkel, vagy akár tapintással is érzékelni tudjuk azt.

Izomműködést monitorozó futónadrágot tervezett a MOME hallgatója

Izomműködést monitorozó futónadrágot tervezett a MOME hallgatója

A ruházat használat közben lokális rezgések által informálja viselőjét.

Hirdetés