Kiállítás ajánló a Printába

Hogyan látja egy generáció önmagát? Mennyire önazonos ez a kép az egyén szintjén? Lehet-e a generációs identitás és egy művész alkotói módszerében összefüggéseket találni? A Printa idei első kiállítása ilyen és hasonló kérdésköröket vizsgál, avagy fókuszban az X, Y és Z generáció az önreflexió és a szerigráfia tengelyén!

Az elmúlt néhány évtizedben a mindennapi életünk több eleme is átalakult: kommunikációs szokásaink, digitális eszközeink, de a jövőhöz való viszonyulásunk is folyamatosan változik. Mindezen tényezők, pontosabban a körülöttünk zajló társadalmi, technikai és kulturális változások határozzák meg egy-egy generáció besorolását is. Ebben az egyre felgyorsuló világban pedig ma már eljutottunk odáig, hogy egyre több generáció él egymás mellett – különböző szokásokkal és eltérő világtapasztalattal.

Printa team

„Hasonlóképpen van ez a Printa színfalai mögött is. A Printa ugyanis nem csak egy márka, hanem egy alkotóközösség is egyben. Így szükségét éreztük annak, hogy a csapattagok tehetségét egy új szerigráfia kollekció és kiállítás formájában is megmutassuk. Mivel termékpalettánk megújulásán más-más generációhoz tartozó kreatívok dolgoznak, legújabb alkotásaink középpontjába az X, Y és Z generációk társadalmi kérdéseit helyeztük” – vallja a csapat.


 

Kiállító alkotók: Bencsik Zóra Kata, Majoros Zita, Szabó Anna, Varga Bálint Dániel
Megnyitó: 2024. március 14., 19:00 óra
Helyszín: Printa (1075 Budapest, Rumbach Sebestyén u. 10.)
Az eseményen Pető Dorina, a Mélylevegő Projekt társalapító pszichológusa tart rövid előadást.

Forrás: sajtóanyag




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

360 fokban a hazai designkultúra

360 fokban a hazai designkultúra

Új helyszínen érkezik a negyedik 360 Design Budapest

Heti design betevő | BDW

Heti design betevő | BDW

Az OCTOGON online design programajánlója a BDW-re

Vidd magaddal az IPARTERVET!

Vidd magaddal az IPARTERVET!

Az „Ismeretlen IPARTERV - Egy tervezővállalat hőskora 1948–1970” című kiállításhoz kapcsolódó új programok a Budapest Design Week-en

Hirdetés