A '70-es és '80-as évek magyar háztartásainak kultikus tárgya kerül reflektorfénybe a kedden nyíló tárlaton, mutatjuk a részleteket.
Bizonyára sokan emlékeznek azokra a bizonyos műanyag kancsókra, amelyekbe a zacskós tejet lehet beletenni, ezzel megkönnyítve a tej tárolását és a pohárba/bögrébe öntését. Ezekről a jellegzetes tárgyakról állítottak össze design kiállítást a MOME korábbi hallgatói, Mayer Kitti, Viski Noémi és Novák Piroska.
A tárlat feltárja a tárgy születésének történetét és a hazai designkultúrában betöltött szerepét. A középpontba Ernyey Gyula és Gollob József által tervezett modell kerül. A kiállítás bemutatja a tejfogyasztást népszerűsítő plakátoktól kezdve a tejcsomagolás fejlődésén át egészen a plasztik tejes kancsók formatörténetéig, hogyan változott a műanyaghoz való viszonyunk az elmúlt ötven évben.
Egy közösségi gyűjtésből származó tejkiöntő-kollekció is a tárlat részét képezi, amely a „jó lesz még valamire” mentalitás színes példáit hozza el. Kísérő történetek és Ernyey Gyula videóinterjúja új fényt vetnek a zacskóstej-tartókra, amely Fábry Sándor humorista egykori szkeccsének is alaptémája volt.
A tárlat január 14-én, 18:00-kor nyílik meg és január 22-éig látogatható a K11 Laborban. További információk a kiállítás Facebook-eseményén olvashatók.
Forrás: MOME Budapest Facebook
Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.