A MOL Campus néven bejelentett székház 2021-től lesz majd a MOL-csoport központja, az építésziroda magyarországi partnere pedig a FintaStúdió lesz.

Magyarország legnagyobb cégéből a MOL-csoport két évtized alatt a régió vezető cégcsoportjává, egy több mint negyven országban tevékenykedő nemzetközi vállalattá nőtte ki magát. Miután a vállalatcsoport tavaly meghirdette a következő 15 évre szóló stratégiáját, az ambíciózus terveinek megfelelően egy olyan székház építésébe is belekezd, amely megfelelő munkakörülményeket biztosít a multinacionális vállalatcsoport központjában dolgozó kollégáknak, és látványában is kifejezi a MOL-csoport által elért sikereket. Az új székházat MOL Campusnak fogják hívni.


 
A MOL-csoport új székházát a XI. kerületben, a Kopaszi-gát mellett születő új városnegyedben, a BudaParton építi majd fel. A 28 emeletes épület magassága 120 méter lesz. A toronyházban 2500 munkaállomás lesz majd, a teljes bruttó szintterület pedig megközelítőleg 83 ezer négyzetméter lesz. A MOL tulajdonában álló telken épülő irodaház előreláthatólag 2021-re készül el. A MOL 2030-as stratégiájával összhangban döntött úgy, hogy megépít egy olyan inspiráló, a MOL-csoport eredményeit és ambíciózus terveit megfelelően kifejező, a dolgozókat középpontba állító székházat, amely – hasonlóan a cég immár két évtizedes úttörő tevékenységéhez – kilép a tradicionális keretekből és a leginnovatívabb munkakörnyezetet hozza Magyarországra. A világ legelismertebb építészirodái között számon tartott Foster + Partners által megálmodott épület a fejlődés, a modern szemlélet és az egység szimbóluma lesz Budapest látképében. Az épület megvalósításában az építésziroda magyarországi partnere a FintaStúdió lesz.


 
A MOL munkatársai jelenleg 5 kerületben, 11 épületben dolgoznak a magyar fővárosban, amely már-már rendkívül megnehezíti a hatékonyan működő szervezeti struktúrát. Azért, hogy a cégcsoport a korábbi évtizedekben elért sikereit meg tudja ismételni, egy olyan központ szükséges, amely a modern kor elvárásainak mindenben megfelel, és ahol egy területen tud a MOL összes budapesti munkatársa a legmodernebb munkakörülmények között dolgozni.
 
Az új épülettel lehetőség nyílik arra, hogy az eddig elkülönült részlegek egy térben kapjanak helyet. A ’campus’-ban létrehozott egységek segítik az együttműködést, a feltöltődést és az információ áramlását. Emellett az új székház inspiráló környezetet is biztosít és arra törekszik, hogy a lehető legmagasabb színvonalú körülményeket biztosítsa a MOL munkavállalóinak. Az irodaház tervezése során a MOL törekszik arra, hogy az épület a XXI. század elvárásainak megfelelő szintű megoldásokat felvonultató kétszeres környezetvédelmi minősítéssel (LEED és BREEAM)* rendelkezzen, így energiatakarékossági, környezettudatossági és fenntarthatósági szempontból is a legmagasabb szintet képviseli.


 
A MOL Campusként elnevezett új székház a nagyközönség számára is nyitott lesz. A campus tetején kialakított kilátóteraszról bárki megcsodálhatja majd Budapestet madártávlatból. A földszinten pedig kávézó, convenience store, baba-mama szoba és kiállítótér, és egyéb kényelmi szolgáltatások várják majd a látogatókat.
 
A nagyívű elképzelések megvalósításához olyan partnerekre volt szükség, akik a MOL-hoz hasonlóan szakmájuk legmagasabb szintjét képviselik. A neves angol Foster + Partners építésziroda munkái a minőség és modernitás jegyében születnek, olyan épületek tervei kerültek ki a tervezőasztalukról, mint a cupertinoi Apple Park, az új pekingi repülőtér, berlini Reichstag üvegkupolája, a Londonban található új Wembley Stadion és az ún. „Uborka”, illetve a frankfurti Commerzbank székház. Az építésziroda magyarországi partnere a FintaStúdió lesz. A több mint 20 éves múltra visszatekintő FintaStudio felel a részletes tervek (engedélyezési, kivitelezési) elkészítésért, amely eddig is számtalan külföldi építésziroda hazai partnereként vett részt szállodák és irodaházak tervezésében.
 
„A tavaly meghirdetett 2030-as stratégiánkban azt a célt tűztük ki, hogy a MOL a munkát keresők első választása legyen. Új otthonunk, a MOL Campus megépítése tökéletesen illeszkedik ehhez. Az épülettel Közép-Európa egyik leginnovatívabb munkakörnyezetét alkotjuk meg, amely vonzó lesz a jövő tehetségei számára.


 
„Az vezérelt minket, hogy építsünk egy székházat kompromisszumok nélkül. Kompromisszum mentes lesz a tervezés, a kivitelezés és a technológia. A legjobb szakemberekkel dolgozunk együtt, és a legjobb minőségű anyagokat használjuk fel. Nem kötünk kompromisszumot a környezetvédelmi kérdésekben sem. Ebben az épületben jó lesz dolgozni. Közép-Európa legjobb irodakörnyezetét hozzuk létre.
 
“Biztos vagyok abban, hogy a Foster and Partners és a FintaStudió-val közösen megálmodott MOL Campus-szal jól mutatja törekvésünket, hogy a MOL-csoportot a régió egyik legprogresszívebb vállalatává alakítsuk.” – mondta Hernádi Zsolt, a MOL-csoport elnök-vezérigazgatója.
 
Nigel Dancey, a Foster + Partners vezető tervezője elmondta: „Ez a projekt számos okból mérföldkő, nemcsak a MOL, hanem Budapest számára is. Óriási kihívást jelentett, hogy az épület egyszerre feleljen meg a vállalat igényeinek és a legmagasabb fenntarthatósági kritériumoknak, valamint méltó legyen környezetéhez.
Ma már sokkal inkább a közös munka, és a folyamatos együttműködés a fontos egy munkakörnyezet kialakításakor. Mi is erre figyeltünk akkor, mikor a tornyot és a pódiumot egy térré olvasztottuk. A torony és a pódium egysége és az átjárhatóságot biztosító kerthelyiségek a munkaterek közötti folyamatos kapcsolat érzetét biztosítják.”
 
További információ a MOL Campusról: www.molcampus.hu   

forrás: sajtóközlemény

 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Szavazz az Év Épületére az Archdaily-n

Szavazz az Év Épületére az Archdaily-n

Eddig kilenc magyar épület szerepel a versenyben.

Bokrétaünnep Magyarország legmagasabb építményén

Bokrétaünnep Magyarország legmagasabb építményén

A létesítményt várhatóan 2022 őszén vehetik majd birtokba a MOL budapesti munkavállalói.

Hirdetés