A váz megmarad, a tető kibővül

A kínai MAD építészstúdió bemutatta a The Ark, vagyis A Bárka projekt terveit, amely egy régi cementgyár raktárépületének felújítását és bővítését foglalja magában Sanghajban. Az építészek célja, hogy megőrizzék a Chuanyang folyó partján álló öregedő raktárépület ipari esztétikáját, ugyanakkor kortárs kiegészítéssel állítsák kontrasztba.
 


A hivatalosan Shanghai Zhangjiang Cementgyárnak nevezett ipari terület egykor Sanghaj egyik legnagyobb cementgyára volt, működése 2013-ban szűnt meg. A MAD beavatkozása kifejezetten a Wanmicang raktárra összpontosít, amiből egy „városi nappalit” szeretnének létrehozni. Ez az átalakítás egy szélesebb körű projekt része, amelynek keretében revitalizálják a helyszínt, és különböző vállalkozások számára kialakított, multifunkcionális komplexumot hoznak létre. 
 


A Bárkát egy futurisztikus fém kiterjesztés fogja megkülönböztetni a tetőn, amelyet úgy terveztek, hogy egy úszó hajóra hasonlítson. A tetőteraszon a látogatókat üvegfalú helyiségek és egy nyilvános terasz fogadja majd, ahonnan kilátás nyílik az ipari területre és a szomszédos Chuanyang folyóra. A projektben elszórtan ültetvények is találhatók, köztük egy „emeletes kert", amely a tetőre vezető fémlétra mellett kerül kialakításra. A projekt részeként a MAD egy hidat is épít, amely a folyó két oldalát kötné össze, javítva a terület megközelíthetőségét.
 

„Ha 2026-ra elkészül, reményeink szerint a Bárka egy többfunkciós, nyilvános vízparti tér lesz, amely kreatív, kulturális és vendéglátóipari vállalkozásoknak ad majd otthont. Az ipari örökséget mi nemcsak a benne rejlő történelmi emlékek miatt őrizzük meg és hasznosítjuk újra, hanem azért is, hogy a kortárs beavatkozásokra fókuszálva történelemérzetet adjunk a jövőnek” – mondta el Ma Yansong, a MAD alapítója.


Forrás: Dezeen

 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Betonhidat nyomtattak Sanghajban

Betonhidat nyomtattak Sanghajban

Két robotkaros 3D nyomtatóval, mindössze 450 óra alatt nyomtattak egy több mint 26 méter hosszú gyalogoshidat Kínában. A számítások szerint a hagyományos építésnél 33 százalékkal került kevesebbe printelni. 

Zoboki Kodály és Ybl tanításából építkezett Kínában

Zoboki Kodály és Ybl tanításából építkezett Kínában

Zoboki Gábor az építészet és technológia viszonyáról beszélt a Keletiek Nyugaton, nyugatiak Keleten: Építészkongresszus 2019 konferencián.

„Megfigyelhető egy generációk közötti váltás”

„Megfigyelhető egy generációk közötti váltás”

Interjú Bán Dáviddal, az Anthropolis Egyesület elnökével!

Hirdetés