Komjáthy Attila húsz évig dolgozott az Országos Műemléki Felügyelőségnél tervezőként, műteremvezetőként, majd 1977-1984 között a tervezési osztály vezetője, 1984-1987 között pedig igazgatóhelyettese volt. 1987-ben volt kollégáival és tanítványaival megalapította a Mérték Építészeti Stúdiót, melynek 2008-ig stúdióvezetője, ügyvezetője volt, majd 2008-tól 2011-ig stúdióvezetőként és tanácsadóként segítette munkájukat. A Mérték Stúdió a valamikori kisszövetkezetből Komjáthy Attila vezetésével az ország meghatározó tervező irodájává, piacvezető cégévé vált.
A Műemléki Felügyelőségnél eltöltött évek során a szakmai testületek irányításával, azokon való részvételével részese lett a magyarországi műemlékvédelem alakításának. Számos nagyszabású műemléki helyreállítás fűződik a nevéhez: Hollókő műemléki rendezési terve, Csaroda, Rudabánya, Szabolcs Református Templomok, Őriszentpéter Szent Péter Római Katolikus Templom, Gutatöttös Római Katolikus Templom, Szalafő népi építészeti emlékének helyreállítása.
De én az egész ország, és a szakmánk jövőjét is pozitívnak látom. Ha béke marad, ez egy relatíve jó hely a Földön. Kár, hogy elvesztettük a reformkori vagy kiegyezéskori pozíciónkat, mert akkor az élmezőnyben voltunk, de én azt mondom, hogy ha csak itt maradunk, és ezt megőrizzük, az már egy jó teljesítmény. Ebben a régi-új nagy hazában bátran, akár a bukást is vállalva meg kellene mozdulnunk Európa felé.
Néhány főbb munkája, amelyben tervezőként és projektvezetőként vett részt:
- Klotild Palota – Rekonstrukció (Bp., V. Váci u.)
- Magyar Köztársaság Kormányzati Negyed (Bp., VI.), pályázat
- József Attila Színház, Tervpályázat
- SZOT Szálló lakóépületté alakítása (Bp., II. Vérhalom u.)
- OTP Bank Rt. központi irodaház (Bp., XIII: Babér u.)
- Mammut-2 Bevásárló- és Szórakoztató Központ (Bp., II.)
- Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda - Rekonstrukció
- Ybl Palota (Bp., V. Károlyi M. u.12.)
Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.