Egy 1950-es évekbeli épület újrahasznosítása

A Konishi Gaffney, skót építészstúdió egy 1950-es évekbeli garázst újított fel egy jómódú edinburgh-i külvárosban, fa lécekből álló ritmikus homlokzatot építve. A feladatuk az volt, hogy a meglévő betongarázst egy funkcionális művészstúdióvá alakítsák át, miközben érzékenyen viszonyulnak az udvarházban található régi grúz ingatlanhoz.

 

 

A Konishi Gaffney olyan tervet dolgozott ki, amely a meglévő garázskapu kitöltését, az épület tetőzetének a ház földszintjéhez igazítását és az ingatlan oldalsó kapujának a homlokzatba építését foglalta magában. Ezek a változtatások egységesítették a szerkezet megjelenését, egyfajta kortárs „polgári nagyságot” teremtettek, valamint megkönnyítették a hátsó kert megközelítését.

„Azt kutattuk, hogyan emelhetjük ki a burkolatok szerkezetét a projektekben. Azzal kezdtük, hogy a függőleges fa léceket és a vízszintes burkolatot a homlokzaton végigfutó lamellák ritmusában állítottuk fel. A homlokzat a belső tér kreatív funkciójára utal, amely kottaként olvasható, és a házon túl mint egy színpadi front folytatódik” – vallják az építészek. 

 

 

A faanyagot megfizethetősége, fenntarthatósága és időjárás-állósága miatt választották. A léceket gondosan tájolták, hogy a víz lefolyjon róluk, és érdekes árnyékokat képezzenek a homlokzaton. A meglévő szerkezetet szigetelték, a falakat és a mennyezetet pedig két alumínium burkolatú ablakkal és egy tetőablakkal látták el, így a műtermet minden évszakban bőséges természetes fény árasztja el.

 

Forrás: Dezeen

 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

A csillárok, melyeken négy évig dolgoztak

A csillárok, melyeken négy évig dolgoztak

A Salisbury Kft. szakemberei korabeli fotók és tervtöredékek segítségével dolgoztak a Szent István-terem csillárain.

Az utolsó simításokat végzik a Budavári Palota Szent István-termén

Az utolsó simításokat végzik a Budavári Palota Szent István-termén

Szent István mellszobra, az ország legnagyobb Zsolnay-kandallója, lélegzetelállító csillárok és falikarok.

Kezdődik a József főhercegi palota rekonstrukciója

Kezdődik a József főhercegi palota rekonstrukciója

A Nemzeti Hauszmann Program keretében eredeti állapotában építik újjá a palotát.

Hirdetés