Még lehet jelentkezni az ország első homlokzattervező szakmérnök szakirányú továbbképzésére.
A fokozott piaci igényre reagálva a Pécsi Tudományegyetem Műszaki és Informatikai Kara nemzetközi és hazai körben kiemelkedő cégekkel közösen az országban elsőként 2022 februárjától Homlokzattervező szakmérnök szakirányú továbbképzést indít, amelyre még lehet jelentkezni.
Az épülethomlokzati tervezési és kivitelezési ágazatban mind nagyobb igény mutatkozik a homlokzattervező szakmérnökök munkájára, akik már a beruházások tervezésének kezdeti lépéseitől jelen lehetnek, együttműködve a projektvezetőkkel, az építésztervezőkkel és gyártókkal. E szakemberek mélyreható munkát végeznek az épületek homlokzati szerkezeteinek részlet- és gyártmánytervezéseiben, valamint szerepet vállalnak a kivitelezési folyamatok nyomon követésében.
A hallgatók a képzés során 2 féléven keresztül emelt óraszámban, modulrendszerben sajátíthatják el a szakmérnökképzéshez kapcsolódó tudásanyagokat.
A modulrendszerek a homlokzati szerkezeti kialakítások komplex megoldásait tartalmazzák, elemezve a kapcsolódó anyagismereteket, a gyártástechnológiát, a szabványokat, az épületfizikai ismereteket, a szaktervezési és szakkivitelezési megoldásokat, a korszerű méréstechnikai módszereket, a BIM-alkalmazásokat, mindezeket valós piaci szereplőkkel és helyszíneken. A hallgatók a félévekhez kapcsolódó hazai és nemzetközi tanulmányutakon, gyakorlati helyeken, építéskivitelezési és gyártói helyszíneken egészíthetik ki tudásukat.
Magyarországon ez lesz az első Homlokzattervező szakmérnök szakirányú továbbképzés, amelynek tervezésekor kiemelt figyelmet fordítottak arra, hogy a piaci szereplők által is szükségesnek vélt ismeretek oktatását beépítsék a tematikába. A nagy elismertségnek örvendő külföldi és magyar oktatók, illetve mérnökök bevonásával a hibrid oktatási módszer mellett a gyártási és kivitelezési helyszíneken történő ismeretátadással szerezhetik meg a hallgatók a tudást és a szakmérnöki oklevelet. A szakmérnökképzésre alapképzési, mesterképzési és osztatlan szakokkal építőmérnökök, építészmérnökök, valamint a gépészmérnöki szakokhoz kapcsolódó irányok képviselői jelentkezhetnek. Az alapképzéssel, valamint a gépészmérnök végzettséggel rendelkezőknek a jelentkezéskor legalább 2 év, a tématerületen eltöltött szakmai gyakorlatot szükséges igazolniuk.
Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.