Gyaloghíd Sanghajban.
Régóta téma egy budapesti gyaloghíd létesítése a Duna fölött. Jó példákban nincs hiány, íme egy 586 méter hosszú szerkezet, mely egyszerre része a tájnak, az építészeti kultúrának és az infrastruktúrának. A Yuandang Pedestrian Bridge Sanghaj és Jiangsu prefektúra közt teremt kapcsolatot. Szimbolikus helyen épült, ott, ahol a két közigazgatási egység találkozik.
A Yuandang tó fölött kanyargó gyalogoshíd szalagot formáló vonalvezetésében az alatta csobogó víz hullámzása köszön vissza. A hídra növényzetet telepítettek a környező táj folytatásaként, mintha a két partot egy park kötné össze.
A hat méter széles hídpálya három sávra tagolódik: kerékpárútra, a növényzet sávjára és gyalogos zónára. Menet közben három helyen a híd kiszélesedik, és pihenőhelyeket kínál, ahonnan a tó látványa élvezhető.
A legfőbb attrakció a matematikai modellen alapuló porózus szerkezet, amely bejárható: egyszerre szobor és játszótér. A dinamikus együttes az ökológiát, a közlekedést, a tájat és a kultúrát integrálja.
Projekt helyszíne: Sanghaj, Kína
Megbízó: Construction Bureau of Fen Lake High-tech Industrial Development Zone, Jiangsu Province, Shanghai Qingpu District Water Consevancy Mnagement Institute
Építés éve: 2020
Hasznos alapterület: 1000 m²
Fotók: Runzi Zhu
Forrás: az ArchDaily cikke nyomán
További képek a galériában!
Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.