Világhírű építész kötött szerződést a Magyar Zene Háza tervezésére.

Június 10-én Sou Fujimoto, a világhírű japán építész aláírta a szerződést a Bartók Központ - Magyar Zene Háza tervezésére. A Városligeti tó partján, a volt Hungexpo irodák helyén a tervek szerint jövő nyáron kezdődik el az építkezés. Az új épülettel egy nyitott, közösségi, szórakoztatva tanító intézménnyel gazdagodik a magyar zenei élet.

A Bartók Központ - Magyar Zene Háza tervezésére 2014. őszén kiírt nyílt, nemzetközi tervpályázatra összesen több mint 168 pályamű érkezett a világ minden tájáról. Sou Fujimoto terve kiemelkedett a mezőnyből, a nemzetközi zsűri többek között az épület könnyed, transzparens megjelenését és a parkkal való harmonikus kapcsolódását méltatta. Fujimoto terve tökéletesen megvalósítja azt a pályázati kiírásban megfogalmazott igényt, mely szerint az intézmény maga is legyen műalkotás, 21. századi módon épületté vált zene. A japán építész, aki többek között a tajvani „Ázsia Eiffel-tornyát” vagy a Londonban a Kensington Gardens területén 2013-ban megtalálható Serpentine Pavilont is tervezte, légies, természet-ihlette, inspiráló épületeiről híres világszerte.

kép COPYRIGHT SIGN Liget Budapest

Ahogy Batta András, a Zeneakadémia egykori rektora, a Magyar Zene Háza-munkacsoport vezetője korábban elmondta, az új intézmény célja a zene csodáját közelebb vinni az emberekhez. Az épület három szintje - egy partitúra három szólamához hasonlóan - különböző, egymást kiegészítő funkciókkal bír majd. Az alsó szinten egy, a zenei csodák palotájához hasonlatos kiállító tér kap helyet, amely a hangok és a zene születését interaktív, újszerű installációk és applikációk révén személyesen is átélhetővé teszi. A középső szinten a közösségi élményeké és a koncerteké lesz a főszerep, míg a felső szinten oktatótermek és egyfajta zenei kísérleti központ működik majd.

kép COPYRIGHT SIGN Sou Fujimoto

A szerződést Sou Fujimoto mellett Mozsár István, a Városliget Zrt. vezérigazgatója és Baán László, a Liget Budapest Projekt miniszteri biztosa látta el kézjegyével. A fejlesztés a tervek szerint 2015 decemberében a lepusztult Hungexpo épületek bontásával indul, az építkezés pedig 2016 nyarán veszi kezdetét. A látogatók várhatóan 2018 tavaszán vehetik birtokba a Magyar Zene Házát.

kép COPYRIGHT SIGN Liget Budapest

Az intézmény koncepciójáról a magyar zenei élet meghatározó szakemberei folytattak kerekasztal-beszélgetést a közelmúltban, amelyről készült videót itt megtekinthetik ITT. 
 

forrás:sajtóközlemény




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Új Bauhaus iskola létrehozását kezdeményezi az Európai Bizottság

Új Bauhaus iskola létrehozását kezdeményezi az Európai Bizottság

Az építészetnek meg kell újulnia, fenntarthatóbb épületeket kell tervezni, ennek ösztönzésére pedig kell egy közös alkotói tér.

Szeptember 30-ig lehet nevezni a nemzetközi építészeti és design díjra

Szeptember 30-ig lehet nevezni a nemzetközi építészeti és design díjra

Az A’ Design Award & Competition nyertes alkotásait 2021. május 1-én teszik közzé.

A méhek az állatvilág legnagyobb építészei

A méhek az állatvilág legnagyobb építészei

Egyes méhfajok valóságos felhőkarcolókat építenek maguknak, tudósok most megfejtették, hogyan.

Hirdetés