Bemutatták a “Budapest100 történetek – Huszonnégy a háromszázból” című könyvet. 

December 14-én este bemutatták a “Budapest100 történetek – Huszonnégy a háromszázból” című könyvet a civil városi ünnep önkéntesei és közreműködői számára az OSA Arany János utcai épületében, ahonnan a népszerű programsorozat 2011-ben elindult. A kiadvány limitált példányszámban jelent meg és 160 oldalon 24 ház történetét tartalmazza: szubjektív városkalauz, hiteles várostörténet és magántörténelem egyben a Budapest100 első 6 évéről.

fotó © Schoff Gergely

A gazdag fotóanyaggal illusztrált kötetben a házleírások levéltári kutatásokon, a házak lakóival készült interjúkon alapulnak. A kutató művészettörténészek azon voltak, hogy pontosan megidézzék a 100 évvel ezelőtti pezsgő életű székesfőváros hangulatát és azt is, amit közben elmosott az idő, lerombolt a történelem,  mivel a Budapest100 programja szerint minden ház érdekes. A házak szellemét a falak őrzik és az ott élők adják tovább. Ezzel a könyvvel egy újabb generáció is megtette a magáét: kézbe vehető a 100 éves Budapest egy darabkája.

fotó © Kustos Nikolett

A könyvbemutatóval egyidejűleg bejelentették, hogy 2018-ban május első hétvégéjén rendezik a Budapest100 programját, amelyben a terek kapják a főszerepet. A kutatások már elkezdődtek, és a fotósok is dolgoznak. Az önkéntesek hamarosan jelentkezhetnek a programra.
A Budapest100 lebonyolítója és a könyv felelős kiadója a KÉK - Kortárs Építészeti Központ. A könyv főtámogatója a We Love Budapest.
A  könyv megjelenését támogatta a Nemzeti Kulturális Alap és a Vera és Donald Blinken Nyílt Társadalom Archivum. 

forrás: sajtóközlemény

 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Brutalizmus testközelből

Brutalizmus testközelből

Városi séta a KÉK-kel a Thököly úti OKISZ székházhoz

Város, közösség és fecsegés a szabad ég alatt

Város, közösség és fecsegés a szabad ég alatt

Szabadtéri évadzáró Pecha Kucha Night 2021. július 20-án.

Kenukra építettek pontonhidat Ipolydamásd és a szlovákiai Helemba közé

Kenukra építettek pontonhidat Ipolydamásd és a szlovákiai Helemba közé

Batyus piknikkel avatták fel a Szlovákiát Magyarországgal összekötő ideiglenes Ipolyhidat.

Hirdetés