A bécsi tömegközlekedési vállalat már ki is helyezte az első kaptárakat az U1-es metró leopoldaui végállomásánál.
2022-ig kétmillió méhnek akar otthont teremteni létesítményei területén a bécsi tömegközlekedési vállalat, a Wiener Linien. Ahol csak lehet, virágos rétekké változtatják a használaton kívüli zöldterületeket. Villamossínek mellett, metrómegállók közelében is helyeznek ki kaptárakat.
2022-re a méhek fővárosa lehet Bécs. Az osztrák főváros tömegközlekedési vállalata ugyanis addigra kétmillió mézelő méhet szeretne telepíteni a tömegközlekedési infrastruktúra mellett található, kihasználatlan zöldterületekre. Ehhez igazi méhparadicsommá változtatják például a villamossínek mellett található füves sávokat.
A Méhek világnapja alkalmából már ki is helyezték az első kaptárakat az U1-es metró leopoldaui végállomásánál található virágos rétre.
Itt egyáltalán nem használnak növényvédő szereket és egyéb vegyszereket, így a méhek igazi bio-mézet termelhetnek. Ráadásul a közelben lévő kiskertek tulajdonosai is jól járnak: növényeiket több méh látogatja, így jobb termésre számíthatnak.
A Wiener Linien és a Bécsi Agrártudományi Egyetem (BOKU) már régebb óta vizsgálja, miként lehet megőrizni és tovább növelni a sínek melletti zöldterületek növényvilágának sokszínűségét, hogy a vadméhek, pillangók és szöcskék is jól érezzék itt magukat.
Ezen kívül a Wiener Linien számos további projektet is indított, hogy „Greener Linien” lehessen. A metró és a villamosok mellett egyre több elektromos autóbusz közlekedik az osztrák főváros útjain, amelyeket kizárólag megújuló energiaforrásból származó áram hajt. Ahova lehet, napelemeket telepítenek, valamint a járműpark és az infrastruktúra kezelése során kiemelt szempontként kezelik az erőforrások hatékony, fenntartható felhasználását. Az utóbbi években nagy figyelmet fordítanak a városi hőszigetek semlegesítésére is: növényekkel ültetik be a buszmegállók tetejét, kizöldítik a metrómegállók előtti területeket, zöldhomlokzatot és zöldtetőt telepítenek az üzemi épületekre. A tömegközlekedési infrastruktúra területén található zöldterületek fajgazdagságának megőrzése szerves része ennek a zöldstratégiának.
Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.