Egy térképen megtalálható több mint 200 budapesti és vidéki épület története.

Több mint 200 budapesti és vidéki épületet helyezett el egy interaktív térképen a Lechner Tudásközpont, melynek köszönhetően már nemcsak a homlokzatokat látjuk, hanem megismerhetjük az e mögött álló történetet. 

Egy épület nem határozható meg csupán egy házszámmal, hiszen minden háznak története van. A Lechner Tudásközpont gondolt egyet, és egy térképre tette 200 budapesti és vidéki épület fotókkal illusztrált kalandos történetét. Tudtátok például, hogy a ferencvárosi Dandár-fürdő 1930-ban 24 kádas tisztasági fürdőként kezdte meg működését? És azt, hogy a tihanyi Rege Cukrászda az 1960-as években a magyar kulturális élet meghatározó alakjainak közkedvelt találkozóhelye volt? A folyamatosan gyarapodó, fotókkal illusztrált írások között magyarországi középületek – többek között fürdők, szállodák, színházak, templomok, pályaudvarok – és bérházak egyaránt felbukkannak és a keletkezésük éve, története és a stílusjegyek mellett az építészről is fontos információkat tudhatunk meg a Köztünk élő építészet térképén. A hazánk építészeti kultúrájából ízelítőt nyújtó rövid történetek forrásai a Lechner Tudásközpont 2016 óta közölt építészettörténeti cikkei.

Mindennek persze volt már egy előzménye: a Tudásközpont dolgozói korábban már készítettek egy ilyen térképet Híres emberek Budapestje címmel.

 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Újabb irodaház cserélt gazdát a Corvin-negyedben

Újabb irodaház cserélt gazdát a Corvin-negyedben

A Corvin Sétány ötödik irodaépületét is értékesítette a Futureal-csoport az OTP ingatlanalapjai számára.

Pontházak és vitorlások

Pontházak és vitorlások

Tenke Tibor építész élete és munkássága.

Vendégenként „30 köbméter friss dunai levegő”

Vendégenként „30 köbméter friss dunai levegő”

80 éve hunyt el Domány Ferenc.

Hirdetés