Liánokkal versenyezve, ívesen tekereg a Sfer Ik múzeum mexikói dzsungelében.
Roth nevét viseli az általa alapított és vezetett mexikói Roth Architecture építésziroda – a természettel való együttlétezést, az ökoszisztéma egyensúlyát, lélegzetvételét támogatják játékos, meglepő és figyelemfelkeltő munkáikkal. A dzsungelek organikus világába olvasztott, ősi technikákkal létrehozott épületeik ritmikus kanyarokban kígyóznak végig környezetükben. A Tulum dzsungelében felépített Sfer Ik Museion Uh May „az emberi evolúció holisztikus központja”, ahol az ősi kapcsolódik a kortárssal egy lenyűgöző művészeti helyszín formájában.
A galéria – saját megfogalmazásuk szerint az „interdiszciplináris kreatív tér” – semmi máshoz nem hasonlító. Részben nyitott épülete a karibi tengerparttól 14 mérföldnyire, a dzsungel mélyén rejtőzik. Szerkezetét hullámzó beton, a környező erdőkből származó faanyag, valamint az épületbe integrált élő fák alkotják. „A helyszínen lévő összes fa védelme lehetőséget adott arra, hogy tisztelettel, sokat tanulva építkezzünk a természetben” – meséli Eduardo Neira, a Roth Architecture munkatársa.
A látogatók egy bejuco (őshonos kúszónövény) alkotta alagúton keresztül jutnak a múzeumba. A kiállítótereket és kézműves alkotóhelyiségeket kanyargós utakon, mezítláb fedezhetik fel. Az Azulik Uh May művészeti és wellness központ 25 hektáros területén álló Sfer Ik egy 1700 nm-es központi épületből, valamint három, szolgáltatásokat nyújtó létesítményből áll. A hely fejlesztése a Sfer Ik-nél nem áll meg, többek között villák, éttermek, művészek otthonai, valamint a Roth Architecture székhelye is itt lesz majd a jövőben.
A múzeumba járásról nem feltétlenül valami izgalmas, testet-lelket megmozgató élmény jut az eszünkbe. Tulumban, a Sfer Ik varázslatos világában viszont minden esélyünk megvan arra, hogy ezt örökre felülírjuk.
Roth Architecture | Web | Facebook | Instagram
Forrás: Interior Design
További képek és rajzok a galériánkban!
Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.