Mit kell tenni ma, hogy az unokáinknak is élhetőek maradjanak a városok?
Még a koronavírus-járványt is a saját hasznára igyekszik fordítani az osztrák főváros. Ez lesz ugyanis az egyik témája a 2021. május 4-5. között megrendezett smart city csúcstalálkozónak. A Smart City Summit résztvevői arra keresik majd a választ, mit kell tenni ma ahhoz, hogy unokáink számára is élhetőek maradjanak a városok.
Negyven ország több mint 450 gazdasági, tudományos és közigazgatási szakemberének, valamint vállalkozásának részvételével rendeznek smart city csúcstalálkozót 2021. május 4-5. között Bécsben. A digitális, angol nyelvű Smart City Summit első napja egy online konferencia, ahol olyan kérdéseket vitatnak meg, mint
- a városok szerepe a körforgásos gazdaság bevezetésében
- az épített környezet szén-dioxid kibocsátásának csökkentése
- az urbanizációs problémák megoldása kerületi szinten
- a digitalizáció
- a hidrogén városi gázként való felhasználása
- vagy a koronavírus-járvány tanulságai.
A rendezvény második napján konkrét problémákra keresnek megoldást a résztvevők. Lesz workshop például arról, miként valósítható meg a körforgásos gazdaság a bécsi reptéren, vagy hogy miként lehet elérni a klímasemlegességet az egyes városrészek szintjén.
Az ingyenes rendezvényre egészen az esemény kezdetéig, 2021. május 4-ig lehet regisztrálni ezen a honlapon.
A Smart City Summit az osztrák főváros 2021. április 27. és május 12. között megrendezett nagyszabású startup fesztiválja, a ViennaUp’21 egyik kiemelt rendezvénye. Közép-Európa legnagyobb startup fesztiválját a Bécsi Gazdasági Ügynökség kezdeményezte, hogy bebizonyítsák – Ausztriának és a nagyvilágnak egyaránt –, hogy Bécs a járvány ellenére is erőt tud meríteni az együttműködésekből, hogy valami újat hozzon létre. A rendezvényre már a regisztráció első órájában óriási érdeklődés mutatkozott a kelet-közép-európai térségből.
A ViennaUp’21-on olyan előadók képviseltetik magukat, mint a Magyarországon is jelenlévő, coworkinggel foglalkozó Loffice, az Austrian Startups vagy az Infineon Technologies. A több mint száz program változatos tematika köré épül; szó lesz a fenntarthatóságról, a kooperáció erejéről és a technológiai és társadalmi fejlődés hatásairól is. A kéthetes programsorozat alatt hét nagyobb esemény zajlik majd, ilyen az Open Vienna, a FinTechWeek, a Smart City Summit, a B2B Software Days, a Manufacturing Days és a LISAVienna B2B Health Partnering.
A koronavírus-járvány miatt a ViennaUp’21 minden eseményét online, angol nyelven tartják meg, kapcsolatépítésre a b2Match platformján keresztül van lehetőség. Regisztrálni a rendezvény honlapján lehet.
Forrás: Közlemény
Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.