Az Archdaily listáján eddig 15 magyar épület szerepel.
Február 9-én zárul az Archdaily-n az Év Épülete szavazás első köre. Tizenharmadik alkalommal szavazhatnak az olvasók a 15 kategória legjobbjára.
A versenyben minden, az oldalon 2021. január 1. és december 31. között első ízben publikált épület részt vesz. A megjelenéseket az épület rendeltetése szerint tizennégy kategóriába sorolták, a tizenötödikben azok a házak versenyeznek, amelyek az oldal termékkatalógusában található valamely terméket alkalmazták.
Minden regisztrált felhasználó egy-egy épületet nevezhet az adott kategóriákban. A verseny első köre január 25-től február 9-én délig tart. Ezután az öt legtöbb szavazatot kapott épület jut tovább a shortlistre, amelyre a szavazás február 9-én nyílik meg, és február 17-én délig tart. A kategóriák győzteseit 2022. február 17-én hirdetik ki.
Pillanatnyilag 15 magyar épület szerepel a nevezettek között.
Lakóház kategóriában a Ház a dióligetben a Konkrét Studiótól,
a RITTER Architects mogyoródi otthona Julcsi és Adris számára és a Théque Atelier szegedi „Fehér nyíl” háza versenyez.
Kis léptékű projektek kategóriában a Paradigma Ariadné két munkával is szerepel, a Sándorfalvi tanösvény és bivalyistállóval és a veszprémi Haszkovó lakótelepre szervezett Az arc, a medence, két torony és egy rom című installációval. Utóbbit, a 2019-es lakótelepi óriásbútorokat 2021-ben Mies van der Rohe díjra is jelölték.
Az irodaépületek közül az Octogon szerkesztőségének is helyet adó GeoConcept székház is a nevezettek közé került, melyet a Térhálózat Design Kft. jegyez.
Szintén ebben a kategóriában versenyez a Bánáti + Hartvig Építésziroda itthon többszörösen díjazott saját irodája, és a 3h Építésziroda Corvin sétány lezárásaként épült irodakomplexuma.
További kategóriákban egy-egy épület került a mezőnybe. Egyházi épületek között versenyez a Robert Gutowsky Architects által tervezett Fátimai Szűz alsószentiváni zarándokhelye. A sportlétesítmények sorában az DMB műterem Multifunkcionális Sportcsarnoka képviseli Magyarországot.
Kulturális létesítmények között az Építész Stúdió tervei alapján Pilisszentivánon felépült Duna-Ipoly Nemzeti Park Látogatóközpontját találták az olvasók méltónak a nevezésre, vendéglátó épületek között pedig a Hello Wood lábakon álló Wauhaus Cabinját.
A Best Applied Products kategóriába három magyar projekt került:
- a Béres architects Mohás Kabinja Kőszegen,
- az Építész Stúdió Szegzárd The Lodge nevű pihenőhelye a szekszárdi szőlődombokon, és
- a Gereben Marian Architects Gyermelyi Városközpontja
Szavazni regisztrált felhasználóként az cikkünkben megadott linkeken is lehet, illetve az Archdaily oldalán.
Nemcsak az itt felsoroltak, de bármely, az oldalon 2021-ben megjelent projekt nevezhető, tehát kattints, és szavazz!
Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.