Folytatódik az Esték a Hild-villában sorozat.
Április 15-én az Esték a Hild-villában – Tesztoszteronépítészet beszélgetéssorozat keretében Wesselényi-Garay Andor következő vendége Hámori Péter építész, a GUBAHÁMORI építészeti és várostervezési stúdió alapító partnere lesz.
Hámori Péter (1985) építész-pályafutása kezdetén Bugyiról indult, ezt követően Ócsán, Budapesten, Oszakában, Madridban, Párizsban, Tokióban tanult és dolgozott. 2015 óta újra Budapesten él, ekkor alapította meg Guba Sándorral közösen a GUBAHÁMORI-t. Munkáikban a természetes és nem természetes környezet olyan tér- és tájhasználati módjait járják körül, amelyek tudnak igazodni az ülő életmódba kényszerült városi emberhez, a gazdasági fejlesztési logikák miatt egyre több helyszínről kiszorított nem privilegizált emberhez vagy akár a természetes élőhelyeikről kiszorított nem emberi fajokhoz. Az ezekhez tartozó eszköztár nem mindig tartalmazza az épületet, vagy építőelemei nem feltétlen láthatóak, ezért projektalapon együttműködnek képzőművészekkel és ökológusokkal a tervek kidolgozása során. A 2021-es Velencei Biennálé Lengyel Pavilonjának meghívott kiállítói voltak.
Wesselényi-Garay Andor, az est házigazdája ezúttal többek közt arra lesz kíváncsi, mi is az a post-digital drawing? Mi vezérel egy fiatal építészt arra, hogy hosszú külföldi tanulmányok és bojtárkodás után itthon próbáljon szerencsét? Miképp hasznosítható egy japánban szerzett tervezői tapasztalat a hazai színtéren? Kit tekint Hámori Péter építészeti anyjának és apjának? De leginkább: tényleg létezik fiatal építészet Magyarországon? Ezekre a kérdésekre keresik majd a választ a következő adásban.
A beszélgetés zártkörű, de élőben lehet követni az intézmény Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján.
Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.