Előadás az YTONG nagyelemes rendszerről.

A Passzívház esték sorozat első előadása az YTONG nagyelemes rendszeréről szólt, ami jelentősen lerövidíti a kivitelezési időt, ezáltal energiát és pénzt takarít meg – sőt a rendszerrel passzívházak is építhetők.

A Passzívház esték előadássorozatot a Passzívház Magyarország szervezi, az első előadást Márta Tibor, a XELLA Magyarország képviselője, a PHM tagja tartotta.

Márta beszélt a holland és dán módszerről, ahol már 17 centis falak is teherhordónak számítanak, ezért a belső falak is teherhordóak, nem csak a körítőfalak. Szó esik a nagyelemes rendszer paneleinek installálásáról, amelynek elkészülte után kész a teherhordó szerkezet, amire jöhet a födém. Túl a gyorsaságon az előregyártott rendszer másik nagy előnye, hogy

„nagyon pontos nyílászáró méretek keletkeznek, nincs a függőlegestől való eltérés.”

Az acél áthidalók segítségével nagyobb fesztávok, szabadabb belterek is kialakíthatóak, a maximális hossz 5,80. A panelek közti fugákat habarccsal töltik ki, ahogy később a belső falaknál is.

A belső válaszfalak 60 centi szélesek, a magasságuk pedig a belmagasságnak megfelelő – ezt a helyszínen egyszerűen kézi erővel egymás mellé tudják állítani. Ha egy csapat némi rutint szerez a kivitelezésben, akkor naponta mintegy ötször annyi válaszfalat építhetnek belőle, mint a hagyományos válaszfal-elemekből – mondja Márta.

A nagyelemes rendszer előnye még, hogy a kiselemes rendszerhez képest fajlagosan alacsonyabb a bekerülési költség, illetve a szakemberhiány pótlására is lehetőséget kínál, mert kisebb élőmunka-igényű kivitelezési megoldás.

A fenti videó az előadás rövid kivonata. Ha megnéznéd a teljes, 30 perces előadást, a PHM-től kérheted ki a passzivhazmagyarorszag@gmail.com címen. 

A PHM webináriuma minden hónap utolsó szerdáján egy érdekes témát jár körbe. Az előadások a tagság számára díjmentesen elérhetők, és interaktív hozzászólásokra is lehetőség nyílik. Az előadások rövid összefoglalója megtekinthető az egyesület YouTube csatornáján.

Borítókép: YTONG - közel "0" energiaigényű épület




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

A napelemes innovációk új irányt vettek

A napelemes innovációk új irányt vettek

A technológiai fejlesztés helyett mostanában felhasználásuk vált sokrétűbbé. 

A Párisi Udvaron csodát kellett tenni

A Párisi Udvaron csodát kellett tenni

Varga J. Zoltán építésvezető közvetlen közelről látta, miből mivé lett az épület.

Tökéletes helyet találhat magának az új energiaforrás

Tökéletes helyet találhat magának az új energiaforrás

A hajózás brutális károsanyag-kibocsátását csökkentené egy új fejlesztés.

Hirdetés