Célegyenesben a KÉSZ Csoport kötvénykibocsátása

Idén májusban húszmilliárd forint összértékű, tízéves futamidejű kötvénykibocsátást tervez a cég. 

Célegyenesbe ért a KÉSZ Csoport kötvénykibocsátása: a lépéssel a cégcsoport csatlakozik a Magyar Nemzeti Bank Növekedési Kötvényprogramjához. A kötvénykibocsátáshoz szükséges hitelminősítés során mind a vállalat, mind pedig a kötvény BB minősítést kapott, ezzel a KÉSZ Csoport az építőipar legjobb vállalati besorolását mondhatja magáénak.

A húszmilliárd forintos friss tőkét új beruházásokra és kapacitásbővítésére fordítják, ezzel is tevékenyen hozzájárulva a járvány miatt visszaeső gazdaság újraindításához. 

A Magyar Nemzeti Bank a 2019-ben elindult Növekedési Kötvényprogram (NKP) keretében 1150 milliárd forint keretösszegben a nem pénzügyi vállalatok által kibocsátott, jó, minimum B+ minősítéssel rendelkező kötvényeket vásárol. A jegybank célja, hogy a hazai vállalatok a bankhitelek mellett megfelelő mértékben támaszkodjanak más finanszírozási formákra is.

A tranzakcióhoz szükség volt a vállalat és a kibocsátandó kötvények minősítésére is, ennek eredményét a napokban kapta meg a KÉSZ Csoport. Az Euler Hermes Rating GmbH (tulajdonosváltását követően Scope Hamburg GmbH) BB kategóriába sorolta a KÉSZ Holding Zrt.-t, mint vállalatot, valamint a kötvényeket is. Ezzel az építőipar legjobb vállalati minősítését mondhatja magáénak a KÉSZ Csoport. A független hitel- és kockázatminősítő pozitívumként emelte ki az erős pénzügyi hátteret, a masszív tőkestruktúrát, valamint azt, hogy stabil piaci és pénzügyi kilátásokkal rendelkezik a vállalatcsoport.

Vida Tamás, a KÉSZ Csoport vezérigazgatója - Fotó: kesz.hu

„A kötvénykibocsátásból befolyó friss tőkét a vállalat fő üzleti tevékenységhez kapcsolódó kapacitásbővítésre és hatékonyságnövelésre, az eddig is diverzifikált tevékenységi portfólió további bel- és külföldi szélesítésére, valamint modernizálására, digitalizációs és technológiai fejlesztésekre fordítja” – mondta Vida Tamás, a KÉSZ Csoport vezérigazgatója. 

Ezekkel a beruházásokkal a cég nagyban hozzájárulhat a gazdaság újraindításához a járványt követően. A KSH legfrissebb adatai szerint ugyanis az építőipar lehet az újraindítás egyik sikerágazata.

Az infrastrukturális beruházásokat magában foglaló, úgynevezett egyéb építmények létesítésére kötött új szerződések volumene idén januárban 327 százalékkal nőtt éves szinten, ami jelentős építkezések megkezdését vetíti előre. Az építőipari vállalkozások január végi szerződésállományának volumene pedig több mint 11 százalékkal haladta meg a bázisadatot. 

A KÉSZ Csoport 2020-as konszolidált árbevétele várhatóan meghaladja a 125 milliárd forintot, ami a világjárvány okozta válság évében is közel 30 százalékos növekedést jelent 2019 konszolidált árbevételéhez képest.

Közlemény




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Kiállítás nyílik a Kecskeméti Acélszobrászati és Képzőművészeti Szimpozion idei munkáiból 

Kiállítás nyílik a Kecskeméti Acélszobrászati és Képzőművészeti Szimpozion idei munkáiból 

2020-ban hat művész alkothatott a KÉSZ Ipari és Innovációs Parkban.

Ezt is megéltük: online bokrétaünnepet tartottak

Ezt is megéltük: online bokrétaünnepet tartottak

A KÉSZ Csoport kivitelezésében épülő Pillar irodaház érte el a legmagasabb pontját.

Kormánytámogatással erősíthet Skandináviában a KÉSZ Metaltech

Kormánytámogatással erősíthet Skandináviában a KÉSZ Metaltech

Százmilliót költhet nemzetközi marketingre a KÉSZ Csoport tagvállalata.

Hirdetés