EQUITONE szálcement homlokzatok az építészetben

Építész és építészhallgatói pályázat 2021.

Az idén hatodik alkalommal kiírt nyílt, országos pályázat célja az építészek munkájának elismerése mellett az anyaghasználat változatosságának és az EQUITONE szálcement lapokkal burkolt épületek sokszínűségének bemutatása. Emellett a kiíró a pályázattal is hozzá kíván járulni az egyre inkább elvárt és népszerű, a környezettudatosságot fókuszba állító, felelős tervezői gondolkodás terjedéséhez.

A környezetbarát szálcement homlokzatburkolatokat gyártó, EQUITONE két kategóriában várja a beérkező pályamunkákat:

  • Az építészek esetében pályázni megépült épülettel, a tervdokumentációjának benyújtásával lehetséges, a felhasznált EQUITONE anyag pontos helyének, fajtájának és méretének megjelölésével.
  • Az építészhallgatók bármilyen funkciójú épülettervével, mint hallgatói munkával indulhatnak, amely lehet diplomaterv, komplex tervezés, egyéb féléves terv, vagy a hallgató kifejezetten e pályázat céljára készített munkája. Feltétel azonban, hogy a benyújtott terveken egyértelműen az EQUITONE szálcement homlokzatburkolati rendszereket használja és a benyújtott pályamű esetén alkalmazza az a tervezési szabályokat.

Az elmúlt években beérkezett pályamunkák jól mutatják, hogy mára nem csupán elegáns lakóépületeken jelenik meg az EQUITONE szálcement homlokzatburkolat, de a középületeket tervezők körében is népszerű ez a tartós és szép anyag igazodva a kor építészeti igényeihez.

A pályázat zsűrije a tervezett épület EQUITONE anyagok változatos felhasználási lehetőségeit, illetve innovatív megoldásait várja az egyszerűtől a legbonyolultabbig.

A pályázat benyújtási határideje: 2021. augusztus 15.

A zsűri tagjai 2021-ben:

  • Patartics Zorán, Ybl Miklós-, Pro Architectura díjas építész
  • Tima Zoltán, Prima Primissima-, Ybl Miklós- és Pro Architectura díjas építész
  • Kertész András Tibor DLA, Ybl Miklós- és Pro Architectura díjas építész
  • Martinkó József: OCTOGON főszerkesztő, kreatív vezető építészkritikus, designelméleti szakember
  • Chwala Gábor, építészmérnök, műemlékvédelmi szakmérnök, projekt manager, EQUITONE

A föld őselemeinek egysége áll a környezetbarát szálcement homlokzatburkolatokat gyártó EQUITONE által meghirdetett 1 100 000 Ft összdíjazású pályázat központjában.

Ludwig Hatschek, amikor a 19. század vége felé feltalálta a szálcementet, a föld alapelemeit használta fel anyagához: ásványi anyagokat, vizet, levegőt és tüzet (hőt) egyesített, mindezt egyszerű elegyítési eljárással. Anyavállalatunk, az Etex, már 1905 óta gyárt szálcement anyagokat. Ez a gyártási eljárás minden EQUITONE homlokzati panelt sajátos szálcement textúrával tesz egyedivé és értékessé, megtartva a jellegzetes anyagában színezett nyers, valódi karaktert.

A részletes pályázati kiírás és a benyújtás feltételei elérhetőek a pályázat weboldalán.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Az EQUITONE sokszínű világa - 2. rész (X)

Az EQUITONE sokszínű világa - 2. rész (X)

Határtalan fantázia és játékosság.

Az EQUITONE sokszínű világa (X)

Az EQUITONE sokszínű világa (X)

Szálcement homlokzatok élénk színekkel.

 Őselemekből szálcement | Equitone pályázat (X)

Őselemekből szálcement | Equitone pályázat (X)

Intermodális és dinamikus építészeti megoldások az EQUITONE pályázatának díjazottjai között.

Hirdetés