Finisben az Év Homlokzata 2021 pályázat

A közönség által legjobbnak ítélt építészeti megoldásokat keresik.

199 nevezés érkezett az Év Homlokzata 2021-es kiírására, amely immáron tizedik éve várja azon építészek és kivitelezők jelentkezését, akik új vagy újonnan felújított épületek homlokzataihoz Baumit termékeket használtak. A szeptember 1-jén induló közönségszavazás során 45 családi ház közül lehet választani, melynek eredményeképpen a közönségdíjazott nyertes családi ház alkotói elismerő oklevelet kapnak.

Az Év Homlokzata 2018 díjazottja Középület kategóriában, Ópusztaszeren. Pályázó: Bezsó Bau Kft.

Az idei évben 199 pályamű érkezett az Év Homlokzata 2021 pályázatra, az egyik legrangosabb építészeti megmérettetésre, amelyet tizedik alkalommal hirdetett meg a kezdeményezés alapítója és fő támogatója a Baumit. A nevezési időszak lezártát követően szeptember 1. és 30. között a családi ház kategória 45 beérkezett alkotására várják a szavazatokat a nagyközönség részéről az evhomlokzata.hu/kozonsegszavazas oldalon.

Az Év Homlokzata 2021 pályázatra olyan új és felújított épületekkel lehetett nevezni, amelyek homlokzata Baumit termékekkel készült. A pályázat célja, hogy felkutassa, és egyben elismerje a legkiemelkedőbb hazai építészeti alkotásokat, megismertetve a kreatív és esztétikus építészeti megoldásokat a lehető legszélesebb körrel.

A pályaműveket öt kategóriában, épülettípus szerinti felosztásban nevezhették az alkotók: családi ház, társasház, középület, energetikai felújítás valamint műemlék. A novemberi döntőben pedig egy ötfős szakmai zsűri döntésének eredményeként a legizgalmasabb építészeti alkotásokat kategóriánként egymillió forint jutalommal díjazzák.

A beérkezett pályaműveket egy ötfős, neves építészekből és szakértőkből álló, független zsűri bírálja el: Vadász Bence Ybl-díjas és Pro Architectura-díjas építész; Jánosi János Ybl-díjas és Pro Architectura-díjas építész; Máté Klára a Magyar Építéstechnika főszerkesztője; Dr. Tari Gábor PhD egyetemi docens, a BME Rajzi és Formaismereti Tanszék tanára, Színdinamikai Szakmérnök Műhely vezetője és Vidor Győző a Xella közép-európai igazgatója.

A szakmai zsűri és a közönség döntését követően, 2021 novemberében az egyes kategóriák győztesei ünnepélyes eredményhirdetés keretein belül kerülnek kihirdetésre. További információ itt.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Kedves animáció készült a BIVAK Budapest Diákváros - Nagyvásártelep tervéhez

Kedves animáció készült a BIVAK Budapest Diákváros - Nagyvásártelep tervéhez

Az építészeti tervpályázaton első helyezést elért BIVAK rövid animációban mutatja be a Nagyvásártelep átalakulását 1932-től napjainkig.

A továbbépítés új rétege – az Egyheted Studio és a Zip Architects terve a Mathias Corvinus Collegium pályázatán

A továbbépítés új rétege – az Egyheted Studio és a Zip Architects terve a Mathias Corvinus Collegium pályázatán

Logikus rend, a program tisztelete és sokszínű használati minőség.

Innovátor, kultivátor, rekreátor: a Nanavízió és a minusplus különdíjas terve a Nagyvásártelepre

Innovátor, kultivátor, rekreátor: a Nanavízió és a minusplus különdíjas terve a Nagyvásártelepre

A Nanavízió és minusplus közös koncepciója a Nagyvásártelepre.

Hirdetés