Hogy lehet zöldebb az építőipar? | Terrán (X)

Ma már megkerülhetetlen kérdés, hogyan lehet zöldebb az építőipar és az épületüzemeltetés. A fenntarthatóság már az épületek tervezési fázisában is kulcskérdés, de a gyártási folyamatokban sem kikerülhető többé. A Terrán elkötelezett a minél kisebb ökológiai lábnyom elérése mellett, ami nem csak a napelemes tetőrendszerben mutatkozik meg.


Az építőipar és az épületüzemeltetés globális szinten a szén-dioxid-kibocsátás 40 százalékáért felelős, ezért ma már nem kerülhető meg a kérdés, hogyan lehetnek zöldebbek az épületeink.


A környezettudatosság már a tervezéssel kezdődik

Bár fontos az épületek hatékony szigetelése, a környezetbarát világítás vagy a természetes hűtési módok, mindenekelőtt már a tervezésnél gondolni kell a környezetünkre. A fenntartható építészet ökológiai értelemben azt kell hogy jelentse, hogy védjük a természeti erőforrásokat, amennyire csak lehetséges csökkentjük a szén-dioxid-kibocsátás mértékét, valamint helyben előállított, környezetbarát építőanyagokat használunk fel.

Egy épület környezetre gyakorolt hatását az építés módja és a felhasznált építőanyagok mellett természetesen a használat is befolyásolja. Itt válik fontossá a megfelelő homlokzati- és tetőhőszigetelés, a nyílászárók megválasztása, a korszerű fűtési rendszer, valamint a megújuló energia felhasználása. Mindez alapos, jól átgondolt tervezést igényel, ahol minden apró részlet tökéletes összhangban van egymással. Ráadásul a fenntartható építészet nem csak a környezet számára hasznos. Megtérülő befektetés, amelynek fenntartási, üzemeltetési költsége alacsonyabb, valamint piaci értéke magasabb.


A Terrán tovább zöldül

A Terrán határozott lépést tett a környezettudatosság útján, amikor napelemes innovációba kezdett. A Generon napelemes tetőrendszerrel a napenergiát hasznosíthatjuk egyedi megoldással. Minden cserép egy-egy szolárpanelként működik, kialakításának köszönhetően pedig tökéletesen belesimul a tető síkjába. A Generon nem melegszik túl akkor sem, ha kánikula van, valamint rendkívül ellenálló az időjárás viszontagságaival szemben. Még felhős időben is akár 50-90%-os kihasználtsággal képes működni.

A több mint száz éves cégcsoport elköteleződése a fenntarthatóság, ami a minél kisebb ökológiai lábnyom elérése mellett nem csupán a Generon napelemes tetőrendszerben mutatkozik meg. A minél környezetbarátabb gyártási folyamatok és működés jegyében a vállalat bólyi telephelyén napelempark biztosítja a cserépgyártó üzem teljes villamosenergia-ellátását. Pécsett és Kunszentmiklóson pedig jelenleg a megvalósítás utolsó fázisába ért a megújuló energiaforrás kiépítése, ezzel is bizonyítva a Terrán elhivatottságát a zöld gondolkodás és bolygónk védelme mellett.


Terrán Tetőcserép Gyártó Kft. | Web | Facebook | Instagram | YouTube

 




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Mit tehet az építészet az egészségünkért?

Mit tehet az építészet az egészségünkért?

Pandemic Architecture néven nemzetközi ötletpályázatot hirdet az ARCHISEARCH.

250 millióval segíti a koronavírus elleni küzdelmet a Futureal és a Cordia

250 millióval segíti a koronavírus elleni küzdelmet a Futureal és a Cordia

A Futureal– és a Cordia–csoport 250 millió forint adománnyal segíti a koronavírus elleni küzdelmet.

Magyar fejlesztésű önfertőtlenítő falburkolat készült

Magyar fejlesztésű önfertőtlenítő falburkolat készült

Ez a burkolat gátolhatja a fertőzések terjedését a most épülő járványkórházakban.

Hirdetés