A Burkol-Art csapata kettős győzelmet aratott.

Kettős győzelem született a Mesterek Mestere díjon. A szakmai zsűri döntése alapján Katona Attila, a Burkol-Art szakembere nyerte a Mesterek Mestere Díjat 2020-ban. A közönségdíj nyertese Poroszkai János lett, aki szintén a Burkol-Art csapat tagja – szakértelmükkel, megbízhatóságukkal és tisztességükkel a jövő szakembereinek példaképei lehetnek. A pályázatra minden eddiginél több, 53 pályázat érkezett.

Katona Attila, Markovich Béla és Poroszkai János– Fotó: Mapei.hu

Poroszkai János és Katona Attila alkotják a Burkol-Art csapatot, a szakemberek óriástáblás és díszítő burkolási munkákra szakosodtak. Katona Attila, nyertes pályamunkájában óriástáblás fürdőszoba kivitelezést mutatott be, SICIS VETRITE dekorációs hátfallal, ami a piacon létező legdrágább burkolóanyag prémium változata. Beépítése kivételes precizitást és szakértelmet igényel.

A pályamű kivitelezésekor a speciális lapok miatt csak magasnyomású vízsugaras vágás volt lehetséges, ami miatt minden részletet előre meg kellett tervezni. Ugyanakkor az ilyen óriáslapokkal úgy kell bánni, mint a hímes tojással, mert könnyen törhetnek, elég egy apró egyenetlenség.

A Burkol-Art egyik pályázati összeállítása

„Amikor jó szakemberekről, mesteremberekről beszélek, olyan szakemberekre gondolok, mint az idei győztesek. Egészen kivételes teljesítményről árulkodnak a győztes pályamunkák. Poroszkai János és Katona Attila olyan szakmai és emberi értékeket képviselnek, mint a szakértelem, megbízhatóság és tisztesség, mellyel példaképei lehetnek a jövő szakembereinek. Úgy gondolom, hogy azzal tehetünk a legtöbbet az építőipari kultúráért, ha minél többet megmutatunk a hozzájuk hasonló kiváló szakemberekből” – mondta Markovich Béla, a díjalapító Mapei Kft. ügyvezetője.

...és egy másik Burkol-Art összeállítás

A Mesterek Mestere Díjat 2015-ben alapította a Mapei Kft. A díj célja, hogy az utánpótlás számára példaképeket állítson, növelje az építőipari szakmák presztízsét, társadalmi elfogadottságát, segítve az építőipar kultúrájának fejlődését Magyarországon. Az idei pályázatra rekordszámú, 53 nevezés érkezett. A Mesterek Mestere díj nyertese közel egymillió forint értékű nyereményt vehetett át, a Mapei Kft., a Bosch Kft., Flex Tools Kft., Raimondi, RAVAK Hungary Kft., Schlüter-System Kft., és a SIGMA jóvoltából.

A díjat szakmai és közönségdíj kategóriákban is kiosztották. A szakmai fődíj odaítéléséről független szakmai zsűri, míg a közönségdíjról online közönségszavazás dönt. A szakmai zsűri legfontosabb szempontja, hogy a pályázó szakember felkészültsége szakmailag magas szinten legyen, és ez a benyújtott munkái alapján elbírálható legyen. A zsűrizés során, a szakmaiságon és a bemutatott munkákon túl, szem előtt tartják, hogy az adott mester alkotásaival és munkásságával mennyire lehet példakép.




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Budapest anno mozgásban

Budapest anno mozgásban

Budapest eltűnt épületei elevenednek meg az Animatiqua legfrissebb filmjében.

Így isznak bort a csehek

Így isznak bort a csehek

Pincészet Reistenben, az ORA stúdió munkája.

Egyben a három.

Egyben a három.

75 éves a BME Középülettervezési Tanszék – a jubileumot kiállítással, könyvvel és egy új díjjal ünnepli.

Hirdetés