Mintegy negyedszázados hagyomány, hogy az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége az évzáró közgyűlésén díjazza az elmúlt egy esztendő legértékesebbnek ítélt építőipari beruházásait, kezdeményezéseit. Az Építőipari Nívódíj pályázatra a hazai vállalatok olyan fejlesztésekkel nevezhetnek, amelyek esetében a végszámla-érték meghaladja a hatszáz millió forintot, illetve a benevezett létesítmény legalább egy éve megkapta a használatba vételi engedélyét. Az Építőipari Marketingkommunikációs Díjakkal pedig az év marketingkommunikációs személyének, kampányának és legjobb társadalmi felelősségvállalási programjának érdemeit ismerik el.

Az Építőipari Nívódíj pályázaton Középület – Kereskedelmi és vendéglátó építmény kategóriában díjjal jutalmazták a Dorothea Hotel Budapest, Marriott Autograph Collection fejlesztést, amelyre a Market Építő Zrt. a BDPST Zrt.-vel közösen nevezett. A zsűri méltatásában kiemelte a két cég professzionális szakmai hozzáállását, amelyet a beruházásban érintett három létesítmény – a Wéber-ház, a Mahart-ház és a Futura-ház – felújításával és funkcionális átalakításával kapcsolatban tanúsított. A bírálók szerint a történelmi értékeket konzerváló gyönyörű homlokzat megőrzésével és a belső terek igényes, korszerű átalakításával a belvárosi szálloda épületegyüttese túlzás nélkül világszínvonalú lett.

Nagy sikert aratott a Market Csoport ROM Vándor elnevezésű CSR programja is, amely Az Év Építőipari Társadalmi Felelősségvállalása Díjat érdemelte ki az ÉVOSZ által delegált szakmai zsűritől. Az értékteremtő program célja az Árpád-kori műemlékek megmentése az utókor számára. Az unikális vállalati kezdeményezés keretében a Market Építő Zrt. eddig négy elhagyatott, pusztulásra ítélt, hazai Árpád-kori templomrom rehabilitációját végezte el, amelyek különleges karakterükkel, atmoszférájukkal, természeti beágyazódásukkal, illetve kultúrtörténeti jelentőségükkel gazdagítják a hazai és európai építészeti örökséget. A helyreállítási munkálatok magukba foglalták a romok szakszerű állagmegóvási, restaurálási munkálatait, továbbá a műemlékek környezetének rendezését, további feladatot jelentenek az előzetes tudományos kutatások (építészettörténeti, régészeti, geofizikai és épületdiagnosztikai vizsgálatok), melyek sok esetben teljesen új ismeretekkel gazdagítják a tudományos és kultúrtörténeti diskurzust.

Az Év Zöld Építménye Különdíjban részesült az immár innovatív, inspiráló tereiről ismert Corvinus Gellért Campus ingatlanfejlesztés, amelynek tervezési munkálatait a Market Építő Zrt. leányvállalata, a Lean Tech Mérnökiroda Kft. végezte. Az épületkomplexum tervezésében és kivitelezésében kiemelt szerepet játszott a fenntarthatóság és a minél nagyobb fokú energiahatékonyság elérése, ezáltal egy olyan új, korszerű felsőoktatási létesítmény jöhetett létre, amely hazánkban egyedüliként nyerhette el a LEED Gold minősítést. Az energiahatékonysági szempontok érvényre jutnak az épületburkolatok és a hőszigetelés megválasztásában, a külső árnyékolás, a hőszivattyús fűtési rendszer, a hővisszanyerős légtechnikai berendezések, illetőleg az energiaellátást részben biztosító napelemes rendszerek kialakításában. Mindezek hozzájárulnak ahhoz, hogy a Corvinus Egyetem új, gellérthegyi kampusza az ország legfenntarthatóbb oktatási épületévé válhatott.

Forrás: Sajtóinformáció




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Virágos tanösvény - díjazták a Hegyhát úti park ötletterveit

Virágos tanösvény - díjazták a Hegyhát úti park ötletterveit

A MOME Építészeti Intézetének mesterszakos hallgatói adták az ötleteket. 

Ember Sári nyerte a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat

Ember Sári nyerte a Leopold Bloom Képzőművészeti Díjat

A díjat kétévente adják át és a magyar művészek nemzetközi szerepvállalását segíti.

A világ legjobbja lett az ózdi Digitális Erőmű

A világ legjobbja lett az ózdi Digitális Erőmű

A Csontos Györgyi tervezte épület a FIABCI World Gold Winner díját nyerte el.

Hirdetés