Az Emrod nevű startup összefogott a helyi vezető energiaszolgáltatóval.

Egy új-zélandi startup, az Emrod forradalmasíthatja az elektromos energiaszolgáltatást: kidolgoztak egy olyan biztonságos módszert, amellyel az elektromos energia nagy távolságokra is eljuttatható elektromos kábelek használata nélkül. Megkeresték az ötlettel az ország második legnagyobb energiaszolgáltatóját, a Powerco-t, amellyel együtt dolgoznak az új rendszer tökéletesítésén. 

Ha beválik ez az eljárás, akkor Nikola Tesla kísérlete végre valósággá válik: a szerb-amerikai fizikusnak már 1890-ban sikerült megoldania a Tesla-tekercs segítségével, hogy több mint két mérföldes távolságból áramot juttasson egy villanykörtébe. 

Az Emrod azt állítja, hogy két torony között könnyedén megoldható a nagy mennyiségű villamos energia továbbítása egy antenna segítségével abban az esetben, ha az antennákat egymástól látótávolságon belül helyezik el.

A Tesla-felfedezésen alapuló eljárás lényege, hogy az elektromos energiát mikrohullámmá alakítják, ezt pedig hengeres elektronsugarakkal juttatják el a közvetítőállomásokhoz. Az Emrod szerint a folyamatban szinte nincs energiaveszteség, és nagy segítség lenne olyan helyeken, ahol problémát jelent a folyamatos áramellátás. Arról nem is beszélve, hogy a kábelek kiiktatásával a rendszerek kiépítése sokkal költséghatékonyabb lenne. Az Emrod októberig elkészíti a készülék prototípusának továbbfejlesztett változatát, amelyet aztán leszállít a Powerco-nak tesztelésre.

Forrás: Emrod




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Dicső utóélet: papír, textil, ezüst, bőr

Dicső utóélet: papír, textil, ezüst, bőr

Beszélgetés a Rododendron Art&Design Shop környezettudatos alkotóival a Design Héten.

Több mint toronyház: ökoszisztéma

Több mint toronyház: ökoszisztéma

A Lissoni & Partners iroda felhőkarcolója egy szinte önellátó kertváros, amiben még jól felszerelt kórház is található.

Kórházi fertőzések ellen küzdő magyar fejlesztés kapott Red Dot díjat

Kórházi fertőzések ellen küzdő magyar fejlesztés kapott Red Dot díjat

A HandInScan a 2015-ös Red Dot Award: Design Concept díj után a Brands & Communication Design díját is besöpörte.

Hirdetés