Miközben a gyerekekkel kuckót, bunkert és sátrat építünk a kiállítótérben, közösen gondolkodunk arról, mi az a legkisebb tér, amiben otthont teremthetünk.
Időpont: 2017. február 18. (szombat), 10.00 - 13.00
Helyszín: Kassák Múzeum (1033 Budapest, Fő tér 1., Zichy-kastély)
Kuckóépítés és előadás
Miközben a gyerekekkel kuckót, bunkert és sátrat építünk a kiállítótérben, közösen gondolkodunk arról, mi az a legkisebb tér, amiben otthont teremthetünk. Megbeszéljük, mit jelent a minimál lakhatás: hogyan éltek eleink a jurtában; ma mivel tesszük komfortossá a kempingsátrunkat; miként változtak a mobil otthonok a szekérkaravántól a lakókocsiig, a kunyhótól, parasztháztól és a szociális lakásoktól az egyszerű garzonig. Nem feledkezünk meg arról sem, mikor kényszer és mikor luxus a mini lakás. És mi van ha nincs hajlék a fejünk fölött?
Mini lakás tervezése
Mobil kollázsokat, montázsokat készítünk közösen, mágnesből, így egy nagyobb felületen mozgatható elemekből tudjuk majd többféleképpen felépíteni mini lakásunkat, épületünket. Majd mindenki megtervezi a saját térbeli, testre szabott lakóterét, és berendezi a legfontosabb és legkedvesebb tárgyaival. Újrahasznosított anyagokból készülnek a változó méretű, funkciójú és formájú építmények. A játékos foglalkozás alkalmat ad arra, hogy elgondolkodjunk természet és ember viszonyáról, a fenntarthatóság kérdéséről, és az ember ökológiai rendszerben betöltött helyéről.
Tárlatvezetés
Tettek ideje. Lakhatási mozgalmak a 20. században című időszaki kiállításunkon a kiállítás létrehozói tartanak tárlatvezetést.
A tárlatvezetés 12 órakor kezdődik.
A foglalkozást Szikra Renáta, Csóka Heléna, és a Babra műhely vezeti.
Szikra Renáta művészettörténész és gerilla kertész.
Csóka Heléna az MKE hallgatója, a kortárs képzőművészet mellett fő érdeklődési területe a múzeumpedagógiai gyakorlatok.
A Babra műhely csapatának tagjai Járay Janka tájépítész, gyógypedagógus, Mendreczky Karina képzőművész és Szemző Zsófi képzőművész. Kreatív-képzőművészeti-design foglalkozásaik során különös hangsúlyt fektetnek a kísérletezésre, rugalmasságra és a gyerekek öteleteinek elősegítésére és megvalósítára, ugyanakkor új technikák elsajátítására.
A családi nap a Tettek ideje. Lakhatási mozgalmak a 20. században című időszaki kiállításunkhoz kapcsolódik.
Belépődíj: 600 Ft / fő, családi jegy: 1800 Ft.
Lakhatási szegénységben élőknek a részvétel ingyenes.
forrás: sajtóközlemény
Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.