Harmadik alkalommal adták át a 100 szóban Budapest történetíró pályázat díjait.

Harmadik alkalommal adták át a 100 szóban Budapest történetíró pályázat díjait a Városháza parkban a Mindspace és a CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál közös szervezésében. A pályázatra több mint 1200 pályamű érkezett, a 2016. október 21-én kihirdetett eredmény szerint az első helyezést Sári Edina Fuss a gesztenyéért! című írása nyerte.

A CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál keretében hirdették ki 2016. október 21-én a 100 szóban Budapest pályázat 12 legjobb pályaművét. Az első helyezést elért pályamű a történetíró és egy kerekesszékes kisfiú szívmelengető találkozását meséli el. A beérkezett pályázatok közül a zsűri – Winkler Nóra, Térey János, Nagy Dániel Viktor – Sári Edina Fuss a gesztenyéért! című művét találta a legjobbnak. A megosztott második helyen Balogh-Szabó Kitti …kisEBb, valamint Ferdinánd Zoltán A világ legjobb kurvája című története, míg a harmadik helyen Soltész Béla Corvin-negyed című írása végzett. Az első három helyezett 150 000 Ft összdíjazásban részesült (I. helyezett: 65 000 Ft, II. helyezett: 30 000 Ft, III. helyezett: 25 000 Ft.)

A 2016-os felhívásra beérkező, több mint 1200 történet közül a zsűri, Winkler Nóra, Térey János és Nagy Dániel Viktor választotta ki a legjobb 100-at, a legjobb 12-őt, valamint a három legjobbat. Az idei évben – rendhagyó módon – végül nem három, hanem négy történetet díjazott a zsűri, hiszen megosztott második díjat adtak ki. A kiválasztott 12 történetet kortárs illusztrátorok munkáival kiegészítve láthatja a közönség október 21-től november 6-ig a CAFe Budapest Kortárs Művészeti Fesztivál keretében rendezett éjjel-nappal nyitva tartó szabadtéri kiállításon a Városháza parkban. A legjobb 100 pályaművet letölthető pdf-ben, valamint nyomtatott formátumban, egy zsebkönyvben is elolvashatják az érdeklődők, sőt a 12 legjobb pályamű a 100 szóban Budapest weboldalán is olvasható. A zsebkönyvek a Lumen Kávézóban (1088 Bp., Mikszáth tér 2-3.) kaphatóak.

Az első helyezett, Sári Edina tősgyökeres budapesti lakos, író-újságíró, kommunikációs szakember, a Nézőpontváltó rákellenes színházi staféta program vezetője. Eddig két könyve jelent meg. Első kötete egy regény volt Életrevaló címmel, amely egy petefészekrákos nő fordulatokban gazdag történetét meséli el a petesejt donációval történő teherbeeséséig. Másik munkája az Az lenne jó című, felnőtteknek szóló, egymondatos retromeséket tartalmazó novelláskötet. 

Nagy Dániel Viktor színész zsűritagként évek óta vesz részt a 100 szóban Budapest történetíró pályázatra beérkező művek elbírálásában. Szerinte az idei pályázatra beérkezett történetek sokszínűsége tökéletesen látszik a legjobb 100 pályaművet magában foglaló zsebkönyvön is. Véleménye szerint nagyszerű érzés zsűritagként szembesülni a hétköznapi emberekben rejlő kreativitással, előadóként pedig külön örömet jelent számára, hogy a Budapesti Tavaszi Fesztiválon Szilágyi Csenge színésszel közösen ismertethetik meg az utca emberét ezekkel a nagyszerű és szívhez szóló történetekkel. Hiszi és vallja, hogy ettől jobb hely lesz Budapest.

A "100 szóban" történetíró pályázat az idei évben a Visegrádi Alap támogatásának köszönhetően Budapest mellett Prágában, Pozsonyban és Varsóban is elindult. A pozsonyi díjátadót október 28-án, a prágait november 7-én tartják.

A Mindspace június 10-től szeptember 18-ig várta a maximum 100 szavas írásokat. Érdekesség, hogy felhívásukra idén az 1200-nál is több beküldött pályaműből harminc érkezett postán, és nemcsak Magyarországról, de külhonból, például Amszterdamból, Nieuwpoortból, Coventry-ből, Londonból, Csíkszeredából, Nagyváradról és a spanyolországi Oliva városából is érkeztek írások. A tizenkét legjobb pályaműhöz Magyarország vezető kortárs művészei – Balogh Tünde, Édes Piroska, Halász Gabriella, Hanga Réka, Holló Anna, Kun Fruzsina, Kürti Andi, Kyrú, Nagy Dia, Nagy Norbert, Remsey Dávid, Simonyi Cecilia – készítettek illusztrációkat. A tizenkét döntős mű közül hármat a korábbi évekhez hasonlóan meg is zenésítettek, melyeket a megnyitón Csemer Boglárka BOGGIE, Restás Gergő (Innergarden) és Hunyadi Máté (Franklin Mods) előadásában hallgathatott meg a nagyérdemű.

forrás: sajtóközlemény




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

A tudományt és a művészetet összekapcsoló programot indít a BME

A tudományt és a művészetet összekapcsoló programot indít a BME

A pályázatok benyújtásának határideje 2022. március 25.

Biennálé-mustra

Biennálé-mustra

Helyzetkép a 2023-as Velencei Építészeti Biennálé Magyar Pavilonjába tervezett pályázati munkákról.

Elhallgatva – Háborúkban megerőszakolt nők emlékezete

Elhallgatva – Háborúkban megerőszakolt nők emlékezete

Az emlékműpályázat legjobb helyezést elért tervei.

Hirdetés