\r\n\r\n

MAGÁN METROPOLISZOK kortárs művészeti kiállítás a LATARKA Galériában.

Hirdetés

A kiállítás a városi léttel, annak kihívásaival, ellentmodásaival, illetve az ezekből adódó társadalmi, építészeti, művészi kifejezésekkel foglalkozik.

 

A kiállításra meghívott művészek érdeklődésének középpontjában az épített környezetben élő ember áll. A városi közegben mint élettérben a Föld lakosságának jelentős része éli életét, keresi boldogulását, végzi munkáját. Ezek a helyszínek hol spontán módon, hol tervezőasztalon születnek meg. Az alkotások izgalmas összefüggésekre fókuszálnak, érdekes városi karaktereket mutatnak be. Ezek a karakterek sok esetben maguk teremtik meg belső világukat még akkor is, ha a világ legnagyobb városaiban élnek…ezek a magánmetropoliszok képesek aztán elviselhetővé tenni a hétköznapokat, menedéket adni egy párhuzamos univerzumban.

A kiállítás ezáltal minden életútját a város kontextusában kereső emberről szól, arról, ahogyan ez a felépített belső világ olykor a város dinamikájával ellentétben állva működtet minket.

Művészek: Barakonyi Zsombor, Kerekes Gábor, Mayer Éva, Szatmári Gergely

Kurátorok: Tomasz Piars, István Barsony, Ákos Esse Bánki

forrás: sajtóközlemény




Ha tetszett a cikk, és szeretnél előfizetni magazinunkra, itt teheted meg.

Kapcsolódó cikkek

Milyen messze van Debrecen Párizstól?

Milyen messze van Debrecen Párizstól?

Közelebb, mint gondolnánk. Párizsi absztraktok címmel ötven év után először a debreceni MODEM-ben látható a valaha volt legnagyobb hivatalos nonfiguratív csoportosulás, az Abstraction-Création munkáiból válogatott tárlat.

Hímezzünk-hámozzunk

Hímezzünk-hámozzunk

A Ludwig Múzeum Lassú élet. Radikális hétköznapok. című kiállítása a záróhéten izgalmas programokkal várja a lassulásra vágyó látogatókat.

Mi készül az 59. Velence Biennálé magyar pavilonjába?

Mi készül az 59. Velence Biennálé magyar pavilonjába?

Látogatás Keresztes Zsófia műtermében

Hirdetés